На тлі кримінальних проблем лідера проросійських сил в Україні Віктора Медведчука в його партії “ОПЗЖ” намітився розкол. Про це в Facebook повідомив український журналіст Денис Казанський.

На розкол, зі слів Казанського, вказують санкції, які Росія несподівано ввела проти депутата “ОПЗЖ” Сергія Льовочкіна і його сестри і колеги по партії Юлії.

“Кожен день заходжу на сайт ОПЗЖ в надії побачити хоч якісь пояснення з цього приводу перед своїми виборцями. Ну як же так? Партія декларує курс на дружбу з Росією, а Кремль фактично оголошує її депутатів ворогами російської держави”, – задався питанням журналіст.

Однак в “ОПЗЖ” зараз цю подію не коментують, вдаючи, що нічого не сталося. Для цього є пояснення.

“У партії “ОПЗЖ” розкол, група Льовочкіна – Бойко, скориставшись проблемами у Медведчука, хоче віджати “ОПЗЖ” під себе. А Медведчук помстився і попросив свого кума (президента РФ Володимира Путіна – ред.) вказати однопартійцям їх місце”, – поділився думкою Казанський.

 

“Якщо Льовочкін під санкціями Росії заслужено, то чому він не виключений з партії і з фракції? Як, маючи в своїх лавах таких людей, ОПЗЖ збирається налагоджувати обіцяний діалог з Росією? Адже виходить, що Москва відкрито висловлює недовіру партії, яка позиціонує себе як проросійська.

Він підкреслив, що участь Бойко в цій спробі “міні-перевороту” стала “чорною міткою” для його політичної кар’єри.

Казанський зауважує, що якщо санкції ввели незаконно, стає незрозумілим, як партія буде домовлятися з Москвою, “яка вже б’є по своїх, щоб чужі боялися”.

Відзначимо раніше ми вказували на те, що Офіційна Москва 20 серпня ввела санкції проти 73 українців, серед яких опинилися колишній голова Адміністрації президента України Сергій Льовочкін та його сестра Юлія Льовочкіна. Обидвоє є членами фракції проросійської політичної сили «Опозиційна платформа – За життя» у Верховній Раді. Про це свідчить постанова уряду РФ, яку опублікував російський офіційний інтернет-портал правової інформації.

Загальна кількість осіб у санкційному списку збільшилася з 849 людей до 922. Причини, з яких Росія ввела санкції проти проросійських нардепів Верховної Ради, невідомі.

Тим часом, політичні аналітики зауважують, що у ОПЗЖ є два центри впливу – група кума Путіна Медведчука та група Льовочкіна-Бойка. Події останнього часу підігрують їх давню взаємну нелюбов і засвідчують, що їхній союз був вимушеним – «шлюбом з розрахунку».

Можливо, Льовочкін та Бойко створять власний проєкт, бо рейтинги у Бойка високі. Вони зайняли більш помірковану, гнучку позицію, будуть зберігати опозиційність, і в той же час – лояльність влади.

Нагадаємо, Росія також запровадила санкції проти міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби та секретаря РНБО Олексія Данілова.

У списку, зокрема, опинилися і уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, голова Рахункової палати Валерій Пацкан, голова Дніпропетровської обласної облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Як відомо, Віктор Медведчук є кумом Володимира Путіна. Президент Росії – хрещений батько їхньої спільної з Оксаною Марченко доньки. Проти нього порушено кримінальну справу за державну зраду і замах на розграбування надр. Наразі завершено стадію слідства.