Схоже, в Білорусі зріє не просто протест серед незадоволених режимом громадян, але ще й схожий сценарій з бунтом Пригожина. Ситуація буде значно гіршою для Лукашенка, чим в 2020 році. Заступник міністра ВС Білорусі Микола Карпенков висловив бажання вивести внутрішні війська в окрему структуру за зразком Росгвардії.

Про те, що заступник міністра внутрішніх справ Карпенков намагається лобіювати реформу, повідомили ЗМІ нещодавно.

 «Відносини між міністром Іваном Кубраковим та його заступником Карпенковим стають невитримано поганими — Карпенков планує відокремлення внутрішніх військ від МВС в окрему структуру на зразок Росгвардії. Те, що Лукашенко у вересні не вислав Карпенкова на пенсію, косвенно свідчить про подальші плани щодо цієї особи», — заявив джерело зі структури МВС.

Також варто нагадати, що останнім часом в телеграм-каналах розповсюджуються чутки, що Карпенков може замінити Кубракова на посту керівника МВС.

Швидкий кар’єрний підйом Карпенкова відбувся завдяки його відкритим і радикальним діям під час протестів у 2020 році. Навіть при всьому масовому насиллі щодо мирних громадян хто ще із силовиків, крім Карпенкова, так відкрито порушував закон, не приховуючи свого обличчя? Нагадаємо, на той момент керівник ГУБОПіК без будь-яких стеснень розбив вітрину у кафе на проспекті Переможців.

Отримавши від Лукашенка подяку у вигляді призначення на посаду заступника міністра та командувача внутрішніми військами, Карпенков продовжив публічну активність та демонстрацію своїх амбіцій.

Силовик регулярно виступає в ефірі телебачення, надаючи інтерв’ю Азаренку та іншим пропагандистам, і займається створенням уже шостого нового підрозділу спецназу – за допомогою інструкторів ЧВК «Вагнер».

Іншими словами, Карпенков все більше стає схожим на Пригожина. Тим часом амбіційність останнього, незважаючи на початкову відданість Путіну, призвела засновника ЧВК «Вагнер» до справжнього мятежу.

Важко уявити, що Лукашенко захоче підкреслити амбіції Карпенкова, дозволяючи йому створити білоруський аналог Росгвардії. Попередній досвід наводить на зовсім інші міркування: керівник Білорусі старається позбавитися занадто амбіційних людей у своєму оточенні.

Загалом наразі на території Білорусі знаходиться принаймні тисяча бойовиків з ПВК «Вагнер», яких використовують у ролі інструкторів.

Це вказано в новому звіті британської розвідки.

Британські аналітики підкреслюють, що «Вагнер» майже безперечно допомагає у навчанні білоруських військових і силовиків.

 » У Білорусі скоріш за все перебуває менше тисячі «вагнерівців», тоді як у період найбільшої присутності після червня 2023 року їх там було близько 8000″, — йдеться у повідомленні.

В огляді додали, що довготривала присутність «вагнерівців» у Білорусі майже напевно допомагає Росії в проведенні бойових дій, оскільки це змушує Україну утримувати оборонні позиції та зберігати особовий склад на кордоні з Білоруссю.

Малоймовірно, що самопроголошений президент Білорусі Александр Лукашенко буде розглядати можливість розширення використання бойовиків ПВК «Вагнер» в рамках внутрішніх дій білоруських силових структур або для охорони кордону. Такі дії вже викликали міжнародні реакції та засудження, зокрема, з боку Польщі, Латвії, Литви та Естонії у 2023-му році.

Вже тоді Лукашенко називав заяви іноземних лідерів щодо перебування «Вагнера» у країні «істерією».

 «Вони достукалися до того, що вимагають негайного виведення їх із Білорусі. Але самі збільшують військові бюджети, стягують до наших кордонів великі військові формування. Відповідь проста: ні в Польщі, ні в Литві, ні в інших країнах Балтії не повинно бути жодного іноземного військовослужбовця. Тоді можна і нам висувати претензії щодо присутності тут військовослужбовців з інших країн. А поки що це необґрунтовані та дурні вимоги», — сказав Лукашенко.