Незважаючи на те, що протягом останніх тижнів російська окупаційна армія збирає додаткові сили, у неї немає жодного наступального ресурсу, тож вона не зможе пробити лінію оборони української армії. 

Тим часом Збройні сили України зможуть прорвати другу лінію оборони російських окупантів до кінця цього року. Уже на початку жовтня, можливо, Сили оборони зможуть досягти Токмака в Запорізькій області. Про це в ексклюзивному інтерв’ю одному з українських ЗМІ розповів військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко.

«Я думаю, що на початку жовтня ми зможемо вийти до Токмака. В мене є такий оптимістичний погляд», – сказав він.

Після цього, за словами експерта, ситуація на фронті залежатиме від поведінки ворога.

«Або вони триматимуть там оборону до останньої краплі крові, або тікатимуть. Якщо будуть тікати, це краще для них.», – пояснив Коваленко.

Як зазначив експерт, прорив другої лінії оборони цього року можливий, але не факт, що Сили оборони вийдуть до Азовського узбережжя.

«Водночас якщо ворог не буде затримуватись у Токмаку, то до кінця цього року ми зможемо вийти або на узбережжя Азовського моря, або до Мелітополя. Тож погані погодні умови нас можуть зустріти вже там. Але далі вже працюватиме артилерія. Невеликий зріз суходолу, який контролюється вогневим контролем з боку артилерії, – і ми побачимо в Запорізькій області ситуацію з правобережною Херсонщиною, яка в певний момент почала прострілюватися наскрізь. Так само буде і тут. Відсутність маневреності, мобільності та можливості використовувати артилерію, безпечної логістики – все це призведе до того, що росіянам з Мелітополя доведеться робити цей не «жест доброї волі», а «ухвалювати складні рішення», – наголосив Коваленко.

Нагадаємо, Коваленко заявляв, що вийдемо до Токмака, а далі є два сценарії. Перший — якщо ворог вирішить боротися до кінця, це буде витрачанням часу та ресурсу, це не матиме сенсу. Окрім того, він потрапить в оточення. Наступний — якщо окупант здасть ці позиції й українська армія піде далі, до кінця 2023 року вона зможе дійти або до Мелітополя, або до узбережжя Азовського моря. Тоді ворог буде вимушений «ухвалювати непросте рішення».

Додамо, якщо уважно проаналізувати інфраструктуру залізниць на півдні України, можна дійти висновку, що порушити логістику російській армії на окупованих територіях, зокрема в Криму, можливо не тільки в районі Мелітополя Запорізької області. Про це сьогодні, 18 вересня, в ефірі українського телеканалу розповів військовий оглядач Денис Попович.

Так, через окуповане місто Токмак в Запорізькій області також пролягає не менш важливе залізничне сполучення.

“Ця залізна дорога з’єднує Волноваху [Донецька область], яка також є важливим логістичним вузлом і становить інтерес для нашого наступу, і далі через Федорівку — Новобогданівку, і на Мелітополь. Тобто, коли ми звільнимо Токмак, ми перерубаємо залізничну частину сухопутного коридору росіян”, — пояснив він. 

Цей маршрут має важливе значення для Росії, оскільки основний обсяг необхідних ресурсів для забезпечення життєдіяльності російської армії, включно з боєприпасами, резервами і технікою, перевозять саме цим сполучення.

“Коли ми перерубаємо цю залізницю, у них у розпорядженні залишиться ще одна важлива магістраль — Приморська траса, яка йде від Маріуполя, недалеко від Бердянська на Приморськ і далі на Мелітополь і в Крим. Це теж частина сухопутного коридору. Очевидно, нашою метою буде фізичний вихід до узбережжя Азовського моря, щоб перекрити всі ці дороги. Або як мінімум повне взяття під вогневий контроль цих місць”, — підсумував Денис Попов.