Як повідомив народний депутат Ярослав Железняк, цього тижня українські парламентарі можуть проголосувати за зняття підозрюваного у держзраді нардепа Нестора Шуфрича з посади голови комітету Верховної Ради з питань свободи слова.

Железняк уточнив, що наразі на сайті Ради ще немає відповідної постанови, хоча вже є декілька ще з минулої сесії ВР.

«Ну і говорять на цьому тижні Рада звільнить посаду голови комітету з питань свободи слова, яку зараз займає Нестор Шуфрич», — зазначив він.

Перший заступник Голови ВР Олександр Корнієнко також заявив, що Верховна Рада знайде механізми відкликання Нестора Шуфрича з посади голови комітету ВР з питань свободи слова, якщо він сам не напише заяву про складання відповідних повноважень.

«У нас є кілька проєктів постанов (щодо відкликання Шуфрича з посади голови комітету ВР з питань свободи слова – ред.). Треба визначити, яка з них більше відповідає регламенту. Якщо не відповідає жодна, створити нову. Звичайно, було би ідеально, щоб він сам написав заяву на складання повноважень, бо він технічно найближчі 60 днів, напевно, не зможе бути якісним головою комітету… Якщо він це не зробить, ми знайдемо механізми, як це зробити в залі», – зазначив Корнієнко.

Водночас під час виступу на панельній дискусії у межах заходу для медійників «Редколегія. Саміт» він висловив сподівання, що парламент зможе відкликати Шуфрича з посади голови комітету впродовж наступного тижня.