Ситуація в Бахмуті залишається складною протягом багатьох місяців. Проте останніми тижнями українські сили впевнено просуваються на цьому напрямку. Наші захисники рухаються хоч й на невеликі відстані, але незворотно.

Про це 24 Каналу розповів ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ, військовий експерт Олексій Гетьман. Він нагадав, що ПВК “Вагнера” на чолі з Євгенієм Пригожиним протягом 10 місяців намагалися захопити Бахмут. І їм це майже вдалося. Але на західних околицях міста все одно залишилась частина українських військ.

Гетьман припустив, що зараз є таке враження, що ще приблизно місяць боїв і українські сили звільнять Бахмут.

Оперативно про контрнаступ ЗСУ та звільнені міста і села читайте у нашому телеграмі.

Це дуже негативно вплине на стан російської армії. В окупантів й так не дуже гарні настрої. А коли вони усвідомлять, що 10 місяців бились за Бахмут, а ми їх звідки вибили, це буде останній цвях в “труну” морального стану росіян.

“Проте це не означає, що посиплеться фронт і вони повтікають, але це буде додатковим психологічним впливом на російських загарбників”, – наголосив майор запасу ЗСУ.

У сучасній війні крім військової техніки, озброєння, великий вплив на хід бойових дій чинить моральний стан війська.

“Якщо бійці вмотивовані та готові воювати, то навіть з не дуже потужною зброєю можуть мати певні успіхи. Але якщо військові керують сучасною зброєю (маються на увазі не росіяни), а при цьому вони невмотивовані, сам по собі навіть дуже гарний танк не поїде”, – зауважив Олексій Гетьман.

Додамо, що британський військовий історик сер Лоуренс Фрідман, який регулярно аналізує хід війни в Україні детально описав ситуацію з українським контрнаступом.

Про це пише ТСН.

«Стратегія — це мистецтво ведення війни на карті» – нагадує британській військовий історик слова барона де Жоміні.

За його словами, російсько-українська війна — це передовсім територія. Це те, що теоретики ігор називають «грою з нульовою сумою» – те, що виграє один, інші повинні програти. Ця особливість війни пояснює, чому так важко досягти результату переговорів, чому поточні битви так важливі і чому ті, хто коментує війну, витрачають так багато часу, починаючи з карт.

«Наступи України були більш успішними, коли вони зіткнулися з російськими військами, які мало розподілялися та мали труднощі з матеріально-технічним забезпеченням і командуванням, але їм також було важко просуватися проти добре підготовленої російської оборони. Ось чому так багато тривоги навколо нинішнього українського наступу, який триває вже трохи понад місяць», – переконаний експерт.

Думкою поділився і секретар РНБО Олексій Данілов:

«Це критичний етап війни, і багато залежить від того, що станеться в найближчі тижні. Поки що українські досягнення скромні – трохи понад 160 квадратних кілометрів. Деякі підрозділи зараз знаходяться поблизу основної лінії оборони Росії, хоча більшість все ще на деякій відстані. Ми можемо помітити докази поганої координації між російськими підрозділами та те, як вони часто, але не завжди, програють у невеликих боях, а також те, що російська оборона ще не здолала. Для України ця боротьба залишається важкою і дорогою. Під час цієї фази виснаження ми бачимо потенціал прогресу, але він ще не реалізований. Тільки коли і якщо фаза удару буде досягнута, ми зможемо виміряти прогрес України на карті», – резюмував він.