30 ракет щодоби – таку кількість в середньому випускала Росія по території України від 24 лютого до серпня. Та вже восени кількість ракетних ударів суттєво знизилася, фіксують українські військові аналітики.

Через пів року повномасштабної війни росіяни почали економити високоточні ракети, про це заговорили у західних ЗМІ та українські військові аналітики.  Зокрема, росіяни вистріляли майже всі свої крилаті «Калібри», якими так пишаються, вважає капітан 1-го рангу запасу військово-морських сил Андрій Риженко. На початку війни окупанти мали сотні «Калібрів», тепер – десятки.

«Зараз там може бути декілька десятків їх, небагато. Зараз Чорноморський флот має 9 кораблів, які можуть нести ракети “Калібр”. Разом виходить 72 ракети теоретично. І чотири підводні човни, які в Севастополі, в Новоросійську», – зазначає Риженко.

У командуванні Повітряних сил ЗСУ зменшення активності «Калібрів» зараз пов’язують із двома ключовими факторами. Перший: через санкції Росія не може активно виробляти нові крилаті ракети.

«Росія може робити 3-4 ракети на місяць на сьогодні. Чому так сталося зараз, тому що вони вичерпали практично всі запаси, які були по чіпах для «Калібрів», акселерометрів та інших технологій, які необхідні для виробництва ракет, які постачалися, які вони купували або в Заходу, або в інших компаній – азійських», – каже керівник центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Друга причина: попри те, що «Калібри» маневренні та можуть літати на малих висотах, українська ППО все ж навчилася їх збивати.

«Військовослужбовці Повітряних сил щоразу дедалі краще, дедалі більше збивають цих ракет і, як я вже казав, є 100 відсоткові результати. Нам допомагають теж і наші західні партнери, допомагають не лише в перспективі отримати сучасні комплекси, але й допомагають нам засобами ППО, тобто ми знаємо, Словаччина вже передала один комплекс С-300, тепер ми посилюємо систему протиповітряної оборони на різних напрямках», – зазначає речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.