Німеччина та Франція підняли в повітря свої винищувачі через російський Іл-20М, який був виявлений на південний схід від Гельсінкі. Франція повідомила, що їхній винищувач Mirage 2000 перехопив російський розвідувально-дозорний літак Іл-20 біля узбережжя Естонії.

Військово-повітряні сили Німеччини оголосили, що 26 лютого підняли в повітря винищувачі Eurofighter у зв’язку з тривогою та виявленням російського військового літака Іл-20М на південний схід від Гельсінкі.

Німецькі та французькі винищувачі супроводили російський військовий літак у рамках місій повітряного патрулювання НАТО, і всі події розгорнулися без інцидентів.

Мета: захист повітряного простору наших балтійських союзників, – додали в Генштабі Франції, не вдаючись у подробиці.

Нагадаємо, РФ вже неодноразово використовувала свої військові літаки для провокацій. За останні 2 роки винищувачі НАТО кілька разів фіксували та супроводжували російські літаки біля кордонів союзників.

До слова, минулого тижня міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню нещодавно повідомив, що російські сили погрожували збити французькі літаки, які минулого місяця патрулювали міжнародний повітряний простір над Чорним морем.

Раніше американські системи ППО виявили чотири військові літаки країни-агресора поблизу Аляски, згодом у ВПС Данії перехопили два російські бомбардувальники, які летіли «до території НАТО». Додамо також, що нещодавно норвезькі літаки F-35 перехопили російські бомбардувальники і винищувачі. Їх зафіксували поблизу повітряного простору Північноатлантичного альянсу.