Бійці третьої Окремої штурмової бригади Збройних сил України повністю знищили 72-у ОМСБр РФ (Окрема мотострілецька бригада) під час боїв на Андріївку та Кліщіївку під Бахмутом Донецької області. Про це повідомило видання BILD.

«Багато російських частин фактично здалися. Інші були вбиті в останньому бою. Російської 72-ї бригади більше не існує», — сказали оглядачі BILD Філіп Фабіан та Себастьян Гайслер.

Зазначили, що третя штурмова бригада ЗСУ деокупувала селища Андріївка та Кліщіївка на півдні від Бахмута. Українським військовим протистояла 72-а Окрема мотострілецька бригада Російської Федерації, яка була сформована спеціально для війни проти України навесні 2022 року в Оренбурзькій області.

Додали, що в боях за Андріївку українські військовослужбовці ліквідували командира розвідки 72-ї ОМСБр РФ, всіх командирів батальйонів, більшість особового складу та офіцерів. Також було знищено багато військової техніки ворога.

Під час звільнення Андріївка ЗСУ знищили вщент 72 окрему мотострілецьку бригаду РФ, включно з трьома комбатами.

Після таких втрат бригада потребуватиме серйозного відновлення, що займе тривалий час. Однак у ворожої армії є ресурси для того, щоб далі намагатися зупиняти наступ української армії, вважає військовий експерт Владислав Селезньов.

Чому Росія відправляє на передову старших офіцерів? Військовий експерт Владислав Селезньов вважає так:

“Скільки років потрібно для того, щоб підготувати високопрофесійного командира батальйону? 4-5 років військового училища, потім просування по службі не менше 7 років, щоб офіцер набув навички та отримав відповідний досвід. Відповідно ліквідація, як мінімум, трьох командирів підрозділів зі складу цієї бригади — хороший результат”, — каже експерт в ефірі телеканалу FREEDOM

“Він свідчить про те, що Росія вимушена направляти на передову, безпосередньо на лінію бойового зіткнення, своїх старших офіцерів. Це відбувається через те, що не вистачає молодших командирів, рівень мотивації російських військовослужбовців вкрай низький і вищі військові чиновники та посадові особи вимушені особистим прикладом демонструвати ті чи інші можливості безпосередньо на полі бою”, — продовжив він.

Безумовно, вважає Селезньов, після таких втрат, скоріш за все, підрозділи тієї самої бригади будуть виведені вглиб тилу противника, щоб провести заходи з відновлення і для проведення певних ротаційних заходів.

“Це логічно. Цю бригаду потріпало і часу для відновлення відповідних можливостей їм буде необхідно доволі багато. Ми повинні розуміти, що резерви у російської армії ще не малі”, — зазначив експерт.

“Днями з’явилась інформація від начальника пресслужби Східного угруповання військ Іллі Євлаша з приводу того, що 52 тисячі російських військових зосереджені на Бахмутському напрямку. Це не мала кількість людських ресурсів, а відповідно і техніки, озброєння та боєприпасів”, — зауважив він.

“Всі ці ресурси у ворожої армії є для того, щоб далі намагатися зупиняти наступ української армії. Тому війна продовжується. Я думаю, що і вересень, і як мінімум перша декада жовтня буде доволі динамічною в плані активних бойових дій безпосередньо на полі бою”, — резюмував Селезньов.

Як відомо, 18 вересня у третій Окремій штурмовій бригаді повідомили про підняття українського прапора над селом Андріївка у Донецькій області. Бійці розповіли, що попри те, що населений пункт був деокупований, ворог не припиняв його обстрілювати та намагатися штурмувати.

17 вересня Об’єднана штурмова бригада Національної поліції України «Лють» повідомила про деокупацію села Кліщіївка під Бахмутом. Бригада опублікувала фото військових з прапорами України та бригад, які брали участь у звільненні населеного пункту. Зокрема, за повідомленням голови пресслужби східного угруповання ЗСУ, капітана Іллі Євлаша, мова йде про сили 80-ї Окремої десантно-штурмової бригади, 5-ї Окремої штурмової бригади та Об’єднаної штурмової бригади національної поліції «Лють».