Начальник прес-служби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш повідомив, що на Лимано-Куп’янському напрямку фронту зберігається деяке затишшя. Наразі там не фіксують бойових зіткнень між українськими та російськими військовими.

«Зокрема, ми бачимо перекидання на Лимано-Куп’янському напрямку 25-ї армії. Зараз там відбувається деяке затишшя, в тому плані, що там не відбувається безпосередніх бойових зіткнень. Противник зараз більше робить акцент на артилерію», — сказав Євлаш в ефірі телемарафону.

При цьому речник повідомив, що на цьому напрямку противник 464 рази обстріляв українські позиції та 13 разів використали авіацію.

«Проте до бойових зіткнень він не переходить після того, як добряче отримав на горіхи від наших Сил оборони на цьому напрямку, зокрема під Новоєгорівкою та іншими населеними пунктами на цьому напрямку», — додав Євлаш.

Як відомо, Москва, передбачаючи український наступ, впродовж місяців розбудовувала найпотужніші у світі оборонні лінії.

З космосу вони виглядають так — мережа переплетених перешкод, траншей, бункерів і мінних полів, прикритих артилерією. Серед них і так звані «зуби дракона» — бетонні протитанкові загородження.

Насамперед гальмували просування українців величезні мінні поля.

Вони дуже щільно заміновані, у деяких місцях — до п’яти мін на один квадратний метр.

«Проблема українців зараз у тому, щоб здобути достатньо великий простір для просування більшої кількості військ», — каже доктор Марина Мірон з факультету військових досліджень Королівського коледжу Лондона виданню ББС Україна.

Але Москва надсилає підкріплення, фронт є дуже динамічним, і Росія все ще може повернути назад досягнення України.

Ми визначили геолокацію відео з російського безпілотника, яке підтверджує, що росіяни розгорнули поблизу Вербового свої елітні повітряно-десантні сили. Мета цього кроку — закрити будь-які прогалини, утворені наступом України.

«Українські війська продовжують стикатися з опором російських сил на полі бою», — каже Катерина Степаненко, спеціалістка лондонського аналітичного центру RUSI.

«Поряд з артилерійським вогнем, ударами безпілотників і російськими оборонними спорудами, російські війська також широко використовують засоби радіоелектронної боротьби, щоби знешкоджувати українські безпілотники».

Якщо рахувати у цифрах, Україна просунулася трохи більше ніж на 10% шляху до узбережжя Азовського моря, але реальність набагато складніша.

Російські сили виснажені і, ймовірно, деморалізовані після трьох місяців інтенсивних атак України, серед яких і дальні удари по лініях постачання.

Якщо Україна зможе прорвати оборону Росії і дістатися до міста Токмак, російські залізничні та автомобільні шляхи постачання у Крим потраплять у зону дії української артилерії.

Якщо їм це вдасться, наступ можна вважати успішним.

Хоча війна після цього навряд чи завершиться, вона може затягнутися до 2024 року, а можливо, і довше, але це серйозно підірвало б військові зусилля Москви та поставило б Україну у сильну позицію, коли зрештою почнуться мирні переговори.

Утім, для Києва годинник цокає. За кілька тижнів настане сезон дощів, який перетворить дороги на бруд і завадить подальшому просуванню.

Крім того, існує невизначеність президентських виборів у США, де перемога республіканців може призвести до різкого скорочення військової підтримки США.

Путін знає, що має протриматися до того часу. Україна знає, що має домогтися успіху наступу.