Одеський окружний адміністративний суд визнав звільнення експрокурора області Миколи Стоянова протиправним та зобов’язав Офіс Генерального прокурора поновити його на службі в прокуратурі.

Про це йдеться в ухвалі суду від 9 червня. Окрім того, цією новиною із саркастичними емоціями поділився на своїй сторінці у Фейсбук, сам Давид Сакварелідзе, очевидно натякаючи на абсурність ситуації. В коментарях українці підтримали Давида, зазначають що це черговий кадровий скандал, і владі потрібно жорсткіше на це реагувати.

В свою чергу, одеські судді зобов’язали проінформувати Мін’юст про скасування заборони Стоянову обіймати протягом 10 років певні посади, як цього передбачає закон про люстрацію.

Нагадаємо, Миколу Стоянова звільнили у квітні 2016 року. Як повідомляла «Українська правда», підставою для звільнення стали результати люстраційної перевірки щодо нього та лист президента Порошенка. Раніше, у березні 2016-го тодішній генпрокурор Віктор Шокін призначив Стоянова прокурором Одеської області — замість Давида Сакварелідзе, на виконання постанови Одеського окружного адміністративного суду. Тоді його призначення викликало в місті хвилю обурення.

У 2014-му Стоянова вже призначали прокурором Одещини. До цього він працював у органах прокуратури на різних посадах. Саме Микола Стоянов у 2010 році закрив справу проти одіозного лідера проросійської партії «Родина» Ігоря Маркова, яку згодом поновлювала ГПУ. Місцеві медіа називали Стоянова людиною колишнього генпрокурора Святослава Піскуна.

«Слідство.Інфо» раніше розповідало про численні статки дружини колишнього прокурора області Тетяни. Лише в Одесі вона (яка офіційно працює викладачкою в університеті) має три квартири в елітних житлових комплексах та частку в дорогому ресторані, розташованому на морському узбережжі, а також декількома пабами. В Одеській області в її власності — частина бази відпочинку, земельні ділянки та будинок у Коблево на 400 квадратних метрів у кількох метрах від моря. Окрім цього, сім’ї Стоянова належить низка нерухомості на Миколаївщині та по всій країні.

Варто зазначити, що однією із останніх заяв Сакварелідзе це думки стосовно проблеми злодіїв в законі.

Сакварелідзе заявив про те, що на відміну від Грузії, в Україні проблема злодіїв у законі – це проблема не так суспільства, як в’язниці.

Сакварелідзе зазначив, що важко порівнювати Грузію і Україну. Грузинське суспільство постраждало від цього дуже сильно.

За його словами, злодійські правила насаджувалися вже дітям на вулиці. Я був тінейджером – стикався зі злодійськими розбірками. Знав кодекс злодійських правил. На вулиці у конфлікти між підлітками міг втрутитися злодій у законі.

Ті хто старші, хто пішов у бізнес і політику теж були заражені ці явищем.

Сакварелідзе продовжив: “Злодії в законі – добре організовані. Коли вони не можуть купити свободу – купують квиток в іншу країну. Коли в Грузії помінялися закони, то залишилися найнахабніші і найсміливіші, які загриміли до в’язниці”.

За словами ексзаступника генпрокурора в Україні злодії в законі не мають впливу в суспільстві, але контролюють в’язниці. Якщо держапарат має волю, то проблему можна вирішити за місяць-два.

Сакварелідзе зазначив, що в Україні немає соціальної проблеми. В Україні 15 злодіїв у законі. У МВС є оперативні дані.

“Ліквідувати злодіїв у законі можна, якщо МВС, прокурори і судді не продаватимуть їм свободу”, – резюмував Сакварелідзе.