У РФ ще минулого року анонсували масштабний наступ на всьому фронті в Україні. Для цієї мети було проведено “часткову” мобілізацію та перекинуто додаткову військову техніку.  

Напередодні журналісти Business Insider, посилаючись на аналітиків з Інституту вивчення війни, озвучили реальні цифри, наскільки окупантам вдалося просунутися в Україні за місяць боїв.  

За словами аналітиків, за місяць наступу під контролем армії Путіна виявилося лише 0,039% території України, або 233,94 км2.  

Ці цифри майже можна порівняти з тими, які озвучили аналітики з War Mapper. У їхньому звіті було сказано, що в лютому окупанти захопили лише 0,01% території України (85 км2), але при цьому змогли залишити на полі бою понад тисячу солдатів та військової техніки.  

В ISW стверджують, що обидві цифри все одно не точні, але приблизно відображають реальну картину на кінець лютого. Справді, під час свого анонсованого масштабного наступу РФ вдалося захопити дуже невелику територію.  

14 лютого в НАТО заявили, що армія РФ розпочала свій наступ на Сході України. Через кілька днів у Міноборони Британії наголосили, що під час нового наступу армія Путіна просувається вперед не кілометрами, а метрами.  

Армія РФ не досягла успіхів на полі бою ні в лютому, ні в березні. Окупанти ведуть бій виключно вздовж існуючої лінії фронту, а основні бої йдуть за Бахмут. При цьому навіть це місто ворог досі не взяв.  

У цьому втрати у ЗС РФ дуже великі. Наприкінці лютого Марк Міллі заявив, що за один день боїв за Бахмут було ліквідовано 1200 окупантів. У лютому співробітники Міжнародного інституту стратегічних досліджень заявили, що з 24 лютого 2022 року до січня 2023 року окупанти втратили в Україні 50% своїх танків.