З’явилися фото пошкоджень дизель-електричного підводного човна «Ростов-на-Дону» проєкту 636 «Варшав’янка»  внаслідок атаки в ніч на 13 вересня.

Їх опублікували в Oryx, Conflict Intelligence Team.

«Оприлюднені фотографії показують повний масштаб руйнувань, яких зазнав підводний човен «Ростов-на-Дону» після атаки що сталася минулого тижня»,-йдеться в заяві.

На фото видно дірки у «боці» субмарини (у правий борт човна в зону за рубкою) та зверху перед рубкою.

За даними Defense Express, це перше в історії застосування крилатих ракет для ураження підводного човна за всю історію – і одразу результативне.

Військове відомство Росії заявило, що «всі пошкоджені кораблі будуть відновлені та продовжать службу», але військові експерти у цьому сумніваються. Нові знімки фактично підтверджують їхню правоту.

Про це також повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов в ефірі телемарафону.

Юсов підкреслив, що російські військові кораблі зазнали значних уражень.

«Можна зараз говорити про те, що, з великою ймовірністю, відновленню не підлягають», — сказав представник ГУР.

Як відомо, вночі 13 вересня 2023 року військові об’єкти РФ у Севастополі зазнали атаки із застосуванням нібито 10 ракет Storm Shadow/SCALP-EG. ССО потрапили до Криму для наведення ракет. Прилетіло по судноремонтному заводу: там пошкоджено ВДК «Мінськ» і один із шести підводних човнів ЧФ РФ — дизель-електричний «Ростов-на-Дону», носій крилатих ракет «Калібр», спущений на воду 2014-го.