Команда ексгенпрокурора України Руслана Рябошапки офіційно знищила низку документів за результатами проведення атестації співробітників ГПУ.

Про це повідомило видання “Страна”, посилаючись на власні джерела. Вказується, що співробітники Генеральної та регіональних прокуратур, які оскаржили своє звільнення за результатами переатестації в адмінсудах, отримали копії актів про знищення документів.

Акти були підписані ексзаступниками голови Офісу генпрокурора – Віктором Трепаком, Віктором Чумаком та Віталієм Каськом.

Член ГО “Рада громадського контролю” Олег Шрам у закритій прокурорській групі в Facebook повідомив, що з цієї підстави вже готується заява про злочин.

“Це акти знищення матеріалів атестації прокурорів і слідчих ГПУ від 27.12.2019, яка проводилася наприкінці минулого року і за результатами якої багатьох було звільнено. Мушу зазначити, спрацювали на “відмінно”: переатестували, позвільняли, а всі матеріали – в топку. І це притім, що багато звільнених прокурорів оскаржують рішення кадрових комісій та свої звільнення в суді”, – написав Шрам.

За його словами, подібні документи мають тривалий термін зберігання і не могли бути знищені відразу ж після ухвалення відповідних кадрових рішень.

“Рада громадського контролю”, як уточнив Шрам, готує на ім’я генеральної прокурорки Ірини Венедіктової заяву про злочин за фактом протиправного знищення службовими особами ГПУ матеріалів атестацій.

Однак і це ще не все, колишній генпрокурор підкинув ще один сюрприз і на цей раз він стосується і президента. Тепер всі стало зрозуміло, що означає його остання фраза: “Я йду, але йду, щоб повернутися”.

Руслан Рябошапка в інтерв’ю у програмі “Перехресний допит” розповів, що наразі працює над створенням експертної платформи, яка буде об’єднувати людей із хорошими знаннями, досвідом, які можуть пропонувати нові стратегії, нові реформи у сфері верховенства права – це прокуратура, органи кримінальної юстиції, антикорупція, судова реформа.

На запитання, чи можуть українці побачити умовну партію антикорупціонерів Руслана Рябошапки на дострокових парламентських виборах, він відповів:

“Я, можливо, це назвав би об’єднанням людей, які пропагують сучасні демократичні цінності і які намагаються змінити країну. При чому, намагаються змінити країну якомога краще, в якомога швидший спосіб”.

“Ми б хотіли, щоб реформи просувалися й далі. Але ситуація розвивається так, що не виключено – незабаром можуть бути і політичні процеси, пов’язані з виборами. Тому очевидно, що хотілося б свої знання та досвід використати на користь країні. Це може бути як в експертній площині, так і в політичній”,– заявив він.