Схоже, що Захід, нарешті, готовий розглядати вступ України до НАТО, про це повідомляє у Фейсбук народний депутат Єгор Чернєв.

Заява Кіссінджера про те, що Україну вже слід вважати членом Альянсу є невипадковою – це результат тектонічних зсувів у світовій геополітиці та у свідомості світових еліт.  Відтепер ми однозначно та беззаперечно сприймаємося, як країна Заходу на рівні з Польщею та країнами Балтії. І як східний форпост Європейського Союзу.  Навіть такі колишні скептики, як Німеччина та Франція вже поступово дозрівають. І якщо до війни парламентарі цих країн, з якими я спілкувався, навіть чути не хотіли про прийняття України до НАТО, то сьогодні вони вже готові дискутувати щодо практичних кроків.

Але незалежно від волі тих чи інших політиків чи країн, вступ України до НАТО де-факто вже відбувається.

Армія поступово переходить на стандарти та озброєння Альянсу. Інтеграція України зі структурами НАТО посилюється. Обмін розвідданими та взаємодії вже знаходиться майже на рівні штабів країн – членів Альянсу.

Через деякий час ми прийдемо до тієї точки, коли юридичне рішення про прийняття України до НАТО стане формальністю. Такою ж самою, як і щодо Швеції та Фінляндії.

Крім того, я розраховую, що членство в Альянсі ми зможемо отримати так само без ПДЧ.  У військовому плані ми вже будемо готові до вступу. В політичному та економічному – все ж доведеться зробити певну домашню роботу, більшість з якої ми вже виконали в ході реалізації щорічних національних програм.  Але ключовим фактором залишається перемога України у війні та звільнення окупованих територій. І для нас, і для Заходу це питання часу. В Україні путін вже стратегічно програв.

За ці шість місяців війни ми зробили історичний ривок, на який зазвичай уходять десятиліття, а то й століття.

Ми повернули свою цивілізаційну приналежність до Заходу та остаточно відірвалися від пострадянського минулого.

І повернення назад вже не буде.

Нагадаймо, що колишній спеціальний представник Державного департаменту США Курт Волкер вважає, що Україна та Грузія можуть стати членами НАТО попри те, що частина їх територій окупована Росією, про це він заявив в інтерв’ю “Європейській правді”.

Волкер вважає можливим застосування так званої “Формули Расмуссена”, яку запропонував два роки тому колишній генсек НАТО Андерс фог Расмуссен. Вона передбачає домовленість НАТО та країни-кандидата про те, що вони не повертають окуповані території силою.

“Тобто Грузія і НАТО оголошують, що ані перша, ані другий  не підтримують силову операцію для повернення Абхазії та Південної Осетії, а натомість підтримують їхню мирну реінтеграцію у Грузію. Разом із цим іде домовленість про вступ Грузії до НАТО за умови, що стаття 5 діє тільки на підконтрольну уряду територію, а на Абхазію та Південну Осетію поширюється тільки після того, як вони мирно реінтегруються до Грузії. Тобто для Грузії формула є”, – сказав Волкер.

Волкер додав, що розпочата Росією війна і її розвиток показали, що бути нейтральною або позаблоковою країною у Європі – небезпечно.

“Про це свідчать також рішення Фінляндії та Швеції про приєднання до НАТО. Неприпустимо, щоби по завершенню війни лишилися сірі зони, щодо яких Росія відчуватиме, що вона може знову на них напасти. Тому по завершенню війни ми маємо повернутися до цього питання – а Україна має стати членом НАТО”, – сказав він.

Водночас, за його словами, для України ця формула зараз вже не підходить, оскільки Росія своїм нападом зруйнувала таку можливість.

До того ж Як і Україна, яка не є членом НАТО, але вважається близьким партнером альянсу, найближчі до Росії країни кажуть, що відчайдушно потребують додаткової військової допомоги Заходу. Міністр оборони Латвії Артіс Пабрікс заявив під час візиту міністра оборони США Ллойда Остіна цього місяця, оскільки існує реальний ризик того, що війна «підійде до наших кордонів», необхідно озброювати себе так само добре, як і Україну.