Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець припустив, що окупанти можуть оборонятися в Луганській області поблизу смт Троїцьке, а потім з цього пункту провести контрнаступ на Харківську область.

“Луганщина є одним з напрямків для просування ЗСУ. У глибину Луганщини, по скупченню російської техніки та складів, здійснювалися удари нашими далекобійними системами. Ця динаміка створює напруження російським військам, але росіяни не готові відходити з позицій.

У зоні Куп’янська, використовуючи постачання з Троїцького, ворог намагається максимально наситити цю ділянку фронту своїми силами й не виключається проведення російських контрнаступальних дій за цими напрямками”, – зауважив Згурець для телеканалу “Еспресо”. 

Згурець додав, що РФ спробує чинити тиск на Куп’янськ, який був деокупований у вересні минулого року.

“Тому зараз туди перекидаються значні угруповання російських сил. Підрозділи, які готувалися у Білорусі, зараз теж перекидаються на кордони Луганщини, щоб мати резерв сил”, – зазначив експерт. 

Заступник начальника ГУР МО генерал-майор Вадим Скібіцький висловив думку, що ми бачимо, як зараз окупанти переміщуються, куди перегруповуються їхні підрозділи повітряно-десантних військ. Це і є почерк Герасимова. Чому? Тому що на початку повномасштабної агресії ми чітко знали, що на всіх напрямках у другому ешелоні, по суті, в стратегічному резерві перебували десантники, а в наступі на Київ вони взагалі виконували основне завдання.

Ми очікуємо, що й зараз буде більш активне застосування повітряно-десантних військ. Мабуть, саме на цьому фоні й виникли  непорозуміння між Герасимовим і командувачем повітряно-десантних військ (генерал-полковник Міхаіл Теплінскій під час наради в російському Генштабі послав Герасимова по «маршруту корабля» і був миттєво звільнений. Ред).

Насамперед через те, що при командуванні Герасимова повітряно-десантні війська росії за перші пів року великої війни в Україні, майже наполовину були вибиті. А це елітні війська – 76-та дивізія, 106-та, 98-ма… До речі, остання була перекинута з Херсонського напрямку на інші, більш важливі за їхніми оцінками.

За словами Скібыцького, будуть активні бойові дії на Донецькому і Луганському напрямках. Герасимов не виконав те завдання, яке перед ним ставили. Перше – це повна окупація Донецької і Луганської областей.

Окрім цього, лютий-березень будуть активні бойові дії, і саме в Луганській і Донецькій областях. Ми ще бачимо зараз перекидання 2-ї механізованої дивізії 1-ї танкової армії з Білорусі.

Не виключаємо, що вони можуть знову спробувати зайти на нашу територію через кордон, це Куп’янський напрямок, можливе і відновлення наступальних дій з метою повернення під контроль раніше захоплених ворогом територій в Луганській області…

Також є нині багато розмов, що вони наприкінці зими –  на початку весни, розпочнуть генеральний наступ на Півдні.

Однак тут теж все буде залежати від ситуації на Донецькому, Луганському напрямках. Це пов’язані речі. Можуть бути відволікаючі маневри, відволікаючі удари, це може бути розвиток успіху, на який вони розраховують на Донецькому напрямку. Але ми маємо достатньо інформації для аналізу та визначення можливого характеру дій противника, вважає заступник начальника ГУР МО.

Підсумовуючи, Скібіцький зазначив, що про повний перелом у війні сьогодні говорити ще рано, але ознаки того, що ситуація буде змінюватися, є. 2023 рік – рік нашої Перемоги. Наша Перемога уже є навіть в тому, що ми майже рік захищаємо свою незалежність у війні з ядерною державою, яка має більший мобілізаційний та економічний потенціал. Це вже – стратегічна поразка росії, про яку говоримо не тільки ми, а й увесь цивілізований світ.

Тут навіть, не лише про Перемогу на полі бою йдеться, а й про перемогу на всіх інших напрямках: такої потужної коаліції держав, яка підтримує зараз Україну, за всю новітню історію нашої країни не було. Це вже перемога.