Щойно стало відомо, що президент Володимир Зеленський погодив кандидатуру нового міністра оборони. За інформацією журналіста Юрія Бутусова, ним стане чинний віцепрем’єр – міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков.

Таку інформацію Бутусов оприлюднив на своїй сторінці у фейсбук. Іншою кандидаткою на цю посаду, як відомо, була нардепка від “Слуги народу” Ірина Верещук.

Текст публікації Юрії Бутусова:

“Президент Володимир Зеленський погодив кандидатуру нового міністра оборони. Це Олексій Резніков, чинний віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Новий кандидат в міністри Резніков не був раніше пов’язаний з питаннями оборони і безпеки. Це професійний адвокат, який не мав відношення до бойових дій і оборонного планування.
Тому Резніков буде для Офісу керованою фігурою, йому буде потрібно чимало часу для того, щоб вникнути в суть того хаосу, що відбувається, і виробити в ньому якусь логіку і стратегію.
Іншим кандидатом, який розглядався Зеленським, була колишній кандидат в мери Києва від “Слуги народу” Ірина Верещук.

За даними джерел “Цензор.Нет”, головною мотивацією Зеленського є бажання мати міністра оборони, що говорить, замість “мовчазного” Тарана, який не дає інтерв’ю і пресконференцій через великі труднощі зі зв’язковим викладом своїх думок. Таран абсолютно очевидно фізично нездоровий, і нездатний виконувати обов’язки міністра.

Чинний міністр оборони Андрій Таран був запропонований главою Офісу Президента Андрієм Єрмаком і начальником комітету з розвідки Русланом Демченком, яким президент Зеленський передав всі повноваження по управлінню сектором оборони і безпеки, і по веденню війни на Донбасі.

Єрмак і Демченко не хотіли заміни Тарана, і захищали його незважаючи на всі скандали, оскільки він є слухняним виконавцем, здатним віддати, наприклад, наказ № 330 про штрафи для тих, хто стріляє по російських окупантах. Крім того, Таран не заважає офісу в ручному режимі впливати на будь-які питання в армії, і перш за все на питання організації держзакупівель.

Резнікова Зеленський розглядає, перш за все, як дипломата і комунікатора, а не військового реформатора, організатора оборони. Тому, на жаль, передумови для будь-яких структурних змін в армії поки не проглядаються.

Втім, на відміну від багатьох інших кандидатів, яких розглядав Зеленський, Резніков людина інтелектуальна, і є надія, що він зможе навести порядок хоча б у тих критичних сферах, які повністю розвалив Таран – в держоборонзамовленні, в держзакупівлі, наприклад, закупівлі палива, де масштаби корупції та безвідповідальності вже опустилися до рівня 2013 року. Гірше вже нікуди.

Втім, подивимося, в які терміни Зеленський реально змінить Тарана”.

Слід зазначити, що нардеп від «Слуги народу» Ірина Верещук раніше стверджувала, що її кандидатуру на посаду міністра оборони вже обговорювали у фракції. Про це вона заявила в ефірі «24 каналу».

«Я добре знаю, куди йду. Я прекрасно розумію, який ризик для мене особисто це становить – і репутаційний, і політичний, і для мого майбутнього, і психологічний. Але хтось повинен це робити ».

Своє бажання змінити Тарана на посаді міністра оборони Верещук аргументувала також і тим, що у неї є військова освіта, і вона служила в армії.