Харків повністю під контролем України. Свіжа інформація від голови Харківської ОДА Олега Синєгубова:

– ЗСУ, Нацполіція, Тероборона зачищають місто від ворога.

– Ворог деморалізований. Кидають техніку, здаються у полон групами по 5-10 осіб.

– Над Чугуєвим – українські прапори.

– Агресор наступає у Липецькому, Вовчанському та Бєлгородському напрямках. 

Зазначимо, що російські солдати на Харківщині здаються в полон, і це непоодиноки факти.

Про це повідомляє пресслужба ГУ Нацполіції в Харківській області, передає Укрінформ.

“Маємо непоодинокі факти здачі в полон російських солдатів до державних органів, органів місцевого самоврядування. Звертаємося до усіх структур влади ретельно документувати такі випадки, відбирати зброю, годувати й надати російським полоненим тимчасовий прихисток”, — йдеться у повідомленні.

Поліція Харківщини, додано в повідомленні, закликає інших російських солдатів наслідувати цей приклад: “Складайте зброю і здавайтеся!”

Поліція не повідомляє точну цифру тих, хто здався в полон на Харківщині, але на фото в допису можна побачити, що це військові з Воронежської області.

Також у Харкові 27 лютого зупинили громадський транспорт. Коментар щодо події кореспонденту Укрінформу надали в пресслужбі Харківської міської ради.

“Зранку 27 лютого весь громадський транспорт у місті зупинено через бойові дії”, – зазначили у пресслужбі.

Тут наголосили, що громадянам небезпечно чекати транспорт на зупинках: бої продовжуються. 

“Щодо станцій метро, які працюють як укриття, то у зв’зку із складними воєнними обставинами наразі зачинені на вхід Олексіївська лінія та станції “Спортивна”, “Холодна Гора” та “Індустріальна” Холодногірсько-Заводської лінії”, – додали у пресслужбі.

Всі, хто були на станціях, в основному це жінки та діти, залишаються там. Інші станції метро працюють як укриття у відкритому режимі.

Нагадаємо, зранку 27 лютого легка техніка РФ прорвалася у Харків. Тоді ж голова Харківської ОДА Олег Синєгубов зазначив, що бої йдуть у центрі Харкова, і що українські військові знищують ворога.