Голова Запорізької обласної ради Віталій Боговін, якого половина депутатського корпусу назвала самопроголошеним, заявив про свою відставку. У ніч на четвер депутати обрали третього за останню декаду голову Запорізької обласної ради – Олену Жук.

Про свою відставку Боговін заявив в середу ввечері під час сесії Запорізької обласної ради.

“Події, які розгорнулися тут, не додають нам і відволікають від основних обов’язків. Мета облради – працювати в інтересах громади. І люди чекають прийняття важливих рішень. Як за мене, так і за вас частина людей віддала свої голоси. Те, що ми бачимо , не прикрашає нікого. І особливо не радує наших виборців “- заявив Боговін.

За відставку Боговіна проголосували 44 депутати з 84-х.

Друга частина депутатського корпусу, яка виявилася в меншості, заявила, що дана сесія нелегітимна. Депутати наголошували, що минулого тижня на сесії облради вже був обраний його голова – Віталій Толочек (один з чотирьох депутатів, що вийшов з фракції “Слуга народу” в облраді на знак протесту проти силового тиску на депутатів під час процедури голосування за Боговіна на посаду глави Запорізької облради).

В ході сесії фракція “Слуга народу” висунула нову і єдину кандидатуру на посаду голови Запорізької облради – Жук – керівницю патронатної служби екс-глави Запорізької облдержадміністрації Боговіна, яка також, раніше була співробітником компанії Боговіна.

Опівночі середи 46 депутатів Запорізької облради приступили до голосування, в результаті чого всі вони віддали голоси за Жук. Вона прийняла присягу.

Таким чином, за останні дев’ять днів депутатам Запорізької обласної ради вдалося обрати вже третього за рахунком главу Запорізької облради.

І все це відбувається на тлі чергової поїздки Зеленського в регіон. Так стало відомо, що глава держави відвідає Запоріжжя 24 грудня. Про це повідомили в прес-службі Запорізької обладміністрації. Президент України Володимир Зеленський відвідає Запорізьку область з робочою поїздкою.

Сьогодні планують відкрити міст через Старе Дніпро, який з’єднує острів Хортиця з Хортицьким житловим масивом.

Раніше, президент України Володимир Зеленський 18 грудня підписав указ №577 / 2020 про призначення на посаду голови Запорізької обласної державної адміністрації Олександра Старуха, який займав цю посаду за часів президентства Віктора Ющенка.

Перед цим – указом №576 / 2020 року – глава держави звільнив попередника Старуха Віталія Боговіна.

Боговін займав посаду голови ОДА з червня.