У відповідь на вимоги її звільнити в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що збирається і далі захищати здоров'я українців. Про це вона написала у своєму Facebook.

Воюючи з ворогом, здійснюючи складні трансформації в важливих сферах життя, протистоячи безлічі інформаційних атак від Кремля, ми змушені постійно мати справу з подібними захисниками русского мира і їх маріонетками. Буду і далі підтримувати всі ініціативи, спрямовані на захист здоров'я українців і незалежності України, – написала Супрун.

Заява Супрун опублікувала у відповідь на депутатський запит Василя Німченка, де той звертається з вимогою її звільнити до прем'єр-міністра Володимира Гройcману. Депутат пояснює, що Супрун призначили в.о. міністра охорони здоров'я з порушенням законодавства.

Німченко також звинуватив Супрун в тому, що вона нібито бере участь в піар акціях і "використовує займану посаду для утвердження своєї політичної значущості".

Стиль і зміст депутатського запиту Супрун порівняла з типовою радянською доносом. На думку міністра, суть полягає в абзаці, де її звинувачують в спробі дискредитувати лідера Громадського Руху Віктора Медведчука через фільм про Василя Стуса.

– Йдеться про акцію з проханням звільнити Олега Сенцова і всіх незаконно ув'язнених українців в Росії. 76 українців перебувають за гратами в кремлівських в'язницях і 115 українців укладені на окупованих територіях – саме про це нагадали лідеру п'ятої колони в Україні і зажадали їх звільнення, – вважає Супрун.

2 жовтня Комітет Ради підтримав звільнення Супрун. Рішення прийняли одноголосно.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Але, Верховній Раді не вдасться відправити виконуючу обов'язки голови МОЗ Уляну Супрун у відставку.

Про це в коментарі ГолосUA повідомив політолог Руслан Бортник.

«Раді не вдасться відправити Супрун у відставку. На даний момент вона дуже важливий зв'язковий між Президентом Порошенко, частиною українських політичних еліт, американським політичним істеблішментом і світовими транснаціональними компаніями, тобто з представниками американських економічних еліт. Не дарма Порошенко брав з собою Супрун на Генасамблею ООН. Хоча логічніше було взяти з собою міністра юстиції або міністра оборони. Завдяки зв'язкам Супрун з американським істеблішментом, щоб вона не робила в Україні, поки Президентом є Порошенко, він залишається її покровителем », – сказав Р. Бортник.