Мер Мелітополя Іван Федоров повідомив, що зараз колаборанти у місті ховаються і майже не зʼявляються на публіці через побоювання за своє життя. При цьому розправа може чекати на них як з боку українських партизанів, так і самих окупантів та їх поплічників.

До того ж, російські окупанти не пропускають мешканців Мелітополя та інших окупованих міст, сіл і селищ через блокпост у Василівці.

Люди, які хочуть виїхати з окупації, не можуть дістатися до Запоріжжя, — розповів «Бабелю» Федоров.

Мер повідомив: українські спецслужби знають, що усі інші колаборанти перебувають у Мелітополі, усі їхні адреси теж добре відомі.

Саме через це вони сьогодні ходять та озираються по кутах навіть у своїх квартирах. Пул «гауляйтерів» і колаборантів, які є у нашому полі зору — це приблизно 10−15 людей. Ми за ними спостерігаємо. Так от, здебільшого з цих 15 людей більш ніж 10 у понеділок та вівторок сховалися та не виходили ні на роботу, ні до людей, — зазначає мер.

Федоров відзначає, що колаборанти бачать знищення російських військових баз і бояться розправи.

До цього Мер Мелітополя пригадує  замах на колаборанта андрія сігуту — так званого «голову» адміністрації Мелітопольського району.

За словами Федорова, місцеві колаборанти бояться зокрема «своїх», оскільки між окупантами у Мелітополі відбувається перерозподіл фінансових потоків. Вирішують, зокрема, хто буде контролювати викрадення зерна у Мелітополі та Мелітопольському районі та контролювати привоз з окупованого Криму дизпалива та бензину.

Як відомо, українські захисники знищують командні пункти росіян. Крім того, на Запоріжжі й Херсонщині періодично вибухають склади окупантів і автівки зрадників. 

Крім того, на півдні ЗСУ вже вийшли на зручні для контрнаступальних дій рубежі. Про це пише воєнний експерт Дмитро Снєгирьов на своїй сторінці у Фейсбук

Він зазначає: ЗСУ успішно просуваються вглиб окупованих територій Херсонської області. При цьому українські військові дотримуються тактики уникнення жертв серед цивільного населення. Невипадково речники Генштабу ЗСУ заявили про те, що мирні мешканці мають покинути окуповані території Запорізької і Херсонської областей, щоб дати можливість ЗСУ наносити точкові ураження по місцях скупчення російських окупаційних сил. І, відповідно, унеможливити жертви серед цивільних. Подібна заява може означати, що ЗСУ мають плани просування не тільки територіями Херсонщини, а й на Запоріжжі.

Разом із тим, можемо говорити про те, що лінія фронту у Запорізькій області відсунута на відстань до 15 км. У напрямку Кривого Рогу вдалося відтиснути лінію зіткнень на дистанцію до 50 км. А говорячи про Херсонщину, ЗСУ вже дійсно можуть здійснювати вогневий контроль мостів, що дає можливість українським військовим фактично нависати над логістичним забезпеченням окупаційної армії.

Снєгирьов наголошує, що до безумовно позитивних новин відноситься визволення селища Іванівка, знищення тилових баз окупантів у Новій Каховці та просування ЗСУ у новокаховському напрямку.

Взяття контролю над Новою Каховкою – одна з ключових цілей Збройних сил України. Нас цікавить дамба й унеможливлення подачі води в анексований Крим. Якщо ми вирішимо це питання, можемо говорити про якісний злам у військовому протистоянні.

Крім того, експерт зауважив, що метою одного з планів військової агресії Російської Федерації була побудова так званого сухопутного коридору з територій анексованого півострова до ОРДЛО плюс вирішення проблеми забезпечення водою Криму. Тому взяття ЗСУ під контроль Нової Каховки фактично зірве досягнення Кремлем двох своїх глобальних цілей.