Ексрадник очільника МВС Андрусів розповів деталі великого наступу окупантів на Донбасі.

Наразі на Донбасі тривають штурмові дії та розвідка боєм.

За декілька тижнів на Донбасі розпочнеться потужний наступ, те, що зараз там відбувається, це – штурмові дії, це розвідка боєм, спроба російських військ десь покращити своє положення.

Про це розповів ексрадник Міністерства внутрішніх справ України та керівника Офісу президента, виконавчий директор Українського інституту майбутнього, засновник волонтерського проєкту “Добробат” Віктор Андрусів у проєкті “Розмови про важливе” на YouTube-каналі ТСН.ua.

“Я думаю, що через декілька тижнів розпочнеться потужний наступ, великий наступ і завданням цього наступу буде розрізати Сіверськ і Бахмут, і оточити ці міста. І думаю, що будуть деякі спроби прорватися під Слов’янськом. Вони будуть з’єднуватися (війська РФ – ред.) не з півдня на північ, вони будуть з’єднуватися між Сіверськом і Бахмутом, північ Слов’янська, Лиман, Райгородок і т.д. Це їхній такий стратегічний задум – розрізати нашу оборону, тобто створити таких два котла маленьких – Сіверськ і Бахмут. І потім рухатись далі. Це весь їхній задум”, – зазначив він.

Однак Андрусів наголосив, що окупанти навряд зможуть реалізувати цей план, оскільки ЗСУ готові до борони та знають про їхні плани.

“Я відразу скажу, що станом на сьогодні я не бачу перспектив для реалізації цього задуму, тому що у нас там перебувають досить серйозні сили. І при цій артилерійській підтримці, яку ми нарешті маємо, на яку ми так довго чекали, я думаю, дуже небагато шансів, що їм це вдасться. Але однозначно бої будуть дуже жорстокі”, – резюмував він.

Військовій експерт Олег Жданов висловив думку, що в липні буде ще позиційна війна, а уже в серпні розпочнеться рух на фронтах або з українського боку, або з російського.

Експерт пояснив, що Росія намагатиметься закінчити наступальні дії до 11 вересня – до того, коли окупаційна влада запланувала провести так звані “референдуми” про приєднання окупованих українських територій до РФ.

Про це військовий експерт Олег Жданов розповів в інтерв’ю ТСН.ua.

“Восени може бути більше політичних подій, ніж воєнних. Ще місяць тому Путін казав, що “спецоперація” буде завершена через 120 днів, через 4 місяці. Це випадає орієнтовно на 1 жовтня. На 11 вересня вони хочуть призначити проведення “референдумів” на окупованих територіях, а для цього треба закінчити наступальні дії. Не можна готувати “референдум”, коли ти ще захоплюєш території. Ти повинен визначитися з кордонами, а потім готувати та проводити “референдум”.

Тому я думаю, що Росія буде намагатися чимшвидше закінчити виконання політичних завдань, які вони перед собою поставили. Передусім, це взяття Донецької та Луганської областей в адміністративних кордонах, а потім уже буде підготовка. Але, знову ж таки, Росія не може зупинитися в наступальних діях. Як тільки вони зупиняються в наступальних діях, стають в оборону, ми починаємо завдавати вогневих ударів, тому їм потрібно постійно поповнювати свої війська для утримання цих рубежів. Якщо ми ще почнемо нарощувати зусилля, тоді ми можемо говорити, що настав час переходити в контрнаступ”, – сказав Жданов.

За словами військового експерта, російські війська перебувають зараз в такому стані, що вони не можуть ані наступати, ані оборонятися.