НАТО не хоче конфронтації з росією і не становить загрози для неї, однак відповідатиме на всі загрози і недружні дії рф.

Напад Росії  на Україну зруйнував безпеку в регіоні, показав реальні наміри країни-агресора, заявляє предстаниця Альянсу.

Представниця Альянсу зазначила, що напад Росію на Україну зруйнував безпеку в регіоні і  показав її реальні наміри.

Про це розповіла  голова Управління східного партнерства, політичних відносин та політики безпеки НАТО Таня Хартман під час онлайн-виступу на круглому столі на тему: «Від Мадриду до Мадриду: 25 років особливого партнерства між НАТО та Україною», пише Експерт з посиланням на кореспондента Укрінформу.

«Росія порушила права не тільки своїх сусідів, вона загрожує всій євроатлантичній спільноті. НАТО не хоче конфронтації і не є загрозою для російської федерації. Ми будемо відповідати на загрози і недружні дії Росії і, відповідно, будемо зміцнювати захист і безпеку всіх союзників проти агресивних дій Росії, протидіючи її втручанню і агресії», — сказала Хартман.

Вона нагадала, що, враховуючи політику Росії, НАТО більше не вважає її своїм партнером.

«Тим не менше ми зберігаємо відкриті канали комунікації з Росією, щоб зменшити ризики, запобігти ескалації і посилити прозорість. Ми хочемо стабільності і передбачуваності в євроатлантичній зоні. Будь-які зміни у нашому ставленні до російської федерації залежатимуть від її агресивної поведінки згідно з міжнародним правом», — зазначила представниця Альянсу.

Вона підкреслила, що існування сильної і незалежної України дуже важливо для європейського регіону, і нагадала, що на Мадридському саміті лідери країн НАТО ухвалили рішення щодо посиленої підтримки України.

Як повідомлялося, на саміті у Мадриді 28-30 червня НАТО затвердило нову Стратегічну концепцію, яка визначає пріоритети розвитку Альянсу на наступну декаду та визначає Росію як головну загрозу для євроатлантичної та європейської безпеки.

Партнери України в НАТО мають усвідомлювати необхідність допомогти нашій країні озброєнням задля перемоги над росією, інакше наступними її цілями стануть країни Альянсу.

Про це заявила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова під час онлайн-виступу на круглому столі на тему: “Від Мадриду до Мадриду: 25 років особливого партнерства між НАТО та Україною”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«На тлі повномасштабного російського вторгнення в Україну я абсолютно переконана, що у жодного з нас немає сумнівів у тому, що якщо росія переможе у війні проти України, її наступними цілями точно стануть держави-члени НАТО, і це те, що ми щодня транслюємо нашим партнерам: якщо не зупинити, не “контейнувати” цю війну зараз, росія спробує перевірити відданість Альянсу статті 5 Вашингтонського договору», – сказала Джапарова.

Вона відзначила важливість того, що на цьогорічному саміті НАТО в Мадриді союзники ухвалили рішення позбавити росію статусу партнера та визнати її головною загрозою для Північноатлантичного альянсу.

«Це надзвичайно важливе рішення, тому що ми всі консолідовані навколо цього. Але якщо партнери не зможуть надати Україні всю необхідну зброю, вони опосередковано розділять частину відповідальності за страждання, яких росія завдає своїми воєнними злочинами вже зараз», – зауважила перша заступниця міністра.

У цьому контексті вона відзначила посилення Альянсом нелетальної допомоги Україні за різними напрямами, зокрема навчання українських військових, кібербезпека, захист від загроз хімічного, біологічного та ядерного характеру, гуманітарну допомогу, розміщення на своїх територіях мільйонів українських біженців.

Хартія про особливе партнерство між Україною та Організацією Північно-Атлантичного договору — один з основоположних документів у відносинах України з НАТО, угода, підписана 9 липня 1997 під час Мадридського саміту.