“Деякі держави слідують російському наративу, відмовляючись постачати зброю Україні”, – заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в одному з інтерв’ю виданню Zeit, коментуючи відмову Німеччини надавати Україні озброєння.

“Німеччина не тільки вагалася, вона це категорично відкинула. На жаль, деякі держави слідують російському наративу про те, що Україну не треба озброювати, бо це нібито може спонукати нас завдати військового удару. Це повна нісенітниця. Ми ні на кого не нападали й не збираємось розв’язувати проблеми на Донбасі військовим шляхом”, – наголосив Кулеба.

Крім цього, міністр обурився на пропозицію депутата німецького Бундестагу, речника з зовнішньополітичних питань фракції Соціал-демократичної партії (СДПН) Нільса Шміда, в якій йшлося про те, щоб залучити Україну до розв’язання питань мігрантів на польсько-білоруському кордоні. Він назвав її зневажливою.

“З гуманітарної точки зору ми з великим співчуттям ставимося до людей, які застрягли там і якими маніпулює білоруський уряд. Але те, як була представлена пропозиція, було просто неприпустимим. Німецький політик сказав в інтерв’ю: давайте просто усунемо нашу проблему якомога далі від нас, нехай Україна подбає про це. Те, як були сформульовані пропозиції – це не та зверхність, на яку ми заслуговуємо. Це також не та зарозумілість, яку ми б проявили щодо німецьких політиків. Тому ми не будемо розглядати такі неповажні пропозиції”, – сказав Кулеба.

Кулеба також привітав укладення коаліційної угоди в Німеччині.

“Ми дуже цінуємо той факт, що вона наголошує на територіальній цілісності та суверенітеті України та її європейській інтеграції”, – сказав Кулеба.

На думку міністра, нам варто знайти політичне рішення та припинити дестабілізуючу діяльність в Україні, тому для нас є важливим чітке послання коаліційної угоди до Росії.

Водночас голова МЗС зазначив, що Україна хотіла б бачити сильнішу позицію щодо “геополітичних енергетичних проєктів” у Європі.

“Тому ми працюватимемо з новим урядом Німеччини над усуненням загроз, які “Північний потік-2″ становить не лише для безпеки України, а й для стабільності в усій Європі”, – сказав Кулеба.