Усі міжнародні судові позови Росії проти України приречені на програш і неодмінно зіграють на руку офіційному Києву. Зокрема, якщо мова іде про відновлення водопостачання до окупованого Криму.

Такою думкою в ефірі одного з українських телеканалів поділилася нардеп від “СН” Людмила Буймістер.

“Крим для Росії буде тією кісткою в горлі, яку вона не проковтне. Путінський режим не зможе вистояти перед усіма тими загрозами, які для них, в першу чергу, несе анексія Криму”, – заявила вона.

Акцентуючи увагу на судовому позові пов’язаному з питанням водопостачання у Крим, парламентар наголосила, що цей та інші судові позови можуть зіграти на руку Україні, якщо правильно скористатися ситуацією.

“Як юрист-міжнародник я впевнена, що будь-які справи щодо Криму за позовами до України в міжнародних судах будуть програні російською стороною. Тому що тут Росія виступає як країна-агресор, причому, це підтверджено рішення російського парламенту, коли вони заявили про приєднання Криму до РФ”, – наголосила вона.

“Чим більше буде таких програних Росією справ на міжнародному рівні, тим вигіднішою буде позиція України, коли ми почнемо судитися з Росією, зокрема, в міжнародних судах про відшкодування шкоди, яка була завдана державі Україна цими діями Москви”, – додала нардепка.

Ведучі також поцікавилися чи вдасться президенту звільнити Крим від окупаційної влади та повернути до складу України, нащо вона зазначила, що цьому має передувати звільнення Донбасу.

“Я думаю, що питання Криму не вирішиться, поки не вирішиться питання Донбасу. Адже саме для цього Росія розпочинала конфлікт на Донбасі – щоби якомога довше затягнути діалог на міжнародному рівні щодо Криму”.

Водночас Буймістер зауважила, що створення міжнародного переговорного майданчика щодо Криму – Кримської платформи – є вкрай важливим кроком чинної влади. “На мій погляд, це буде найкраще і найбільше досягнення, на яке в сьогоднішній геополітичній ситуації можна сподіватись. Ще одним досягненням буде блокування “Північного потоку-2″, якщо ми цього доб’ємося”, – підсумувала вона.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.