Новообрана Верховна Рада ІХ скликання планує одним із перших законопроєктів ухвалити поправки щодо кримінальної відповідальності за кнопкодавство.

Одним із перших законопроєктів Верховної Ради ІХ скликання фракція «Слуги народу» планує ухвалити поправку щодо кримінальної відповідальності за неперсональне голосування народних депутатів. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на інтерв’ю Давида Арахамії в ефірі «Радіо НВ».

«Ми перше, що намагаємося зробити, — це так звану сенсорну кнопку. Її вісім років не можуть втілити. Будемо наполягати навіть до кримінальної відповідальності за кнопкодавство — щоб люди ішли за ґрати», — сказав Арахамія.

За підрахунками руху «Чесно», кількість депутатів-кнопкодавів у Верховній Раді України 8-го скликання становить 132 — це понад 30% від загальної кількості народних обранців.

Нагадаємо, раніше Дмитро Разумков повідомив, що нардепів ІХ скликання каратимуть штрафами за кнопкодавство та прогули. Про це заявив глава партії «Слуга народу» Дмитро Разумков в ефірі «112».

За словами Разумкова, народних депутатів, які голосуватимуть не тільки за себе, а й за відсутніх осіб, каратимуть штрафами у розмірі від 50 до 80 тисяч гривень.

За повторне порушення передбачатиметься кримінальне покарання.

Якщо нардепи пропустять 30 % пленарних засідань, то їх позбавлятимуть мандата. Це відновить справедливість, а також суттєво зекономить бюджет.