Секретар Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко розповів, чим відрізняється тактика ЗСУ та окупантів у боях за Бахмут.

«Тактика, вибрана нашим командуванням, не така, як була до цього у [групи] Вагнер, коли безпосередньо йшли в бій за Бахмут і витрачали там велику кількість свого особового складу. Тут, звичайно, важливіше створити умови — артилерійським вогнем, взяттям кращих позицій, зокрема на висотах, які дозволять змусити противника вийти з цього населеного пункту», — сказав Костенко.

Нардеп порівняв бої за Бахмут зі звільненням Херсона.

«Якби ми тоді ув’язалися у бої за Херсон, вони були б дуже складними і кровопролитними. Але Сили оборони створили умови перебиванням дамб, завданням ударів по Антонівському мосту, контратаками. Для того, щоб противник зрозумів, що йому не потрібно тут перебувати і вийшов взагалі на лівий берег. [Наразі потрібне] створення умов для противника, щоб вони розуміли: коли ми просунемося далі, візьмемо під контроль усі шляхи, зокрема логістичні, їхнє перебування далі в Бахмуті досить загрозливе», — пояснив він.

Костенко зауважив, що звільнення Андріївки — це добре для подальших бойових дій, оскільки вона розташована на висоті, що «дозволить контролювати деякі частини, зокрема, Бахмута, і деякі дороги для того, щоб можна було в подальшому проводити активні дії, вести більш ефективну контрбатарейну боротьбу, розвивати подальший успіх».

Він додав, що окупанти розуміють, що просування українських військових на півдні і, в перспективі, на півночі від Бахмута зробить неможливим їхнє перебування у цьому місті.

Також, як відомо, Сили оборони України звільнили село Кліщіївка, що розташоване на півдні від Бахмута. Інтрига навколо важливого для нас населеного пункту зберігалася до останнього, хоча за минулі дні було очевидно, що сили противника вже перебувають на межі. Причому не тільки навколо Бахмута, а загалом ситуація по всій лінії фронту, а також за лінією фронту залишається для росіян вкрай напруженою.

Полковника запасу ЗСУ Романа Світан розповів, які наслідки для окупантів матимуть дії на Бахмутському напрямку і по всій лінії фронту.

«Немає сумнівів, що окупанти намагатимуться відбити цей населений пункт, що буде такою самою дурістю, як і безглузді спроби окупантів утримати Бахмут, який лише відтягує сили та ресурси. Не виключено, що російські військові самі вже не можуть зрозуміти, а навіщо їм взагалі утримувати Бахмут, якщо він тільки сковує їхні оперативні можливості? Відповідь тут лежить тільки в політичній площині»,- наголосив експерт.

Він зазначає, що після звільнення Кліщіївки і, найголовніше, за рахунок її утримання ми спочатку відтіснили росіян за залізницю в бік річки Бахмутки. Зараз вони там поневіряються між «залізницею» і річкою. Умови для контрудару у відповідь по ЗСУ там погані, зате ми тепер отримали плацдарм для активних дій не тільки навколо Бахмута, а й на сході загалом. Особливо, якщо ми їх видавимо за річку.

«У такому разі в нас, з одного боку, у нас буде можливість тиснути на окупаційний контингент у Бахмуті з півдня, а з іншого — руйнувати всю логістику ворога в трикутнику Соледар-Бахмут-Попасна (близько 50 тис. особового складу), а також ще близько 50 тис. у районі Куп’янська і приблизно стільки ж у районі Кремінної. Уже зараз через збільшені можливості ЗСУ громити військові об’єкти далеко за лінією фронту — окуповані райони на півдні, включно з Кримом, а також на території самої РФ, — сили ворога на східному фронті з кожним днем сковують дедалі сильніше. Загалом наше східне угруповання військ своїми діями пов’язане зі 150 тис. угрупованням росіян, яке вони вже не можуть ніяк «оптимізувати», щоб частину сил кинути на фронт у Запорізькій області, де зараз ЗСУ проводять наступальні операції», — наголошує Світан.