Росіяни зараз намагаються вгадати, куди ж вирушать ЗСУ – на Волноваху, на Токмак чи на Енергодар. З переляку вони вдарили з артилерії по українських оперативних групах та “засвітили” всі свої позиції, по яких відпрацювали ЗСУ. У ЗСУ є просування вперед на Донеччині та Запоріжжі, однак без втрат у війні не минає, зокрема це стосується пошкоджених танків Leopard та БМП Bradley. 

Про це у ефірі одного з українських телеканалів розповів військовий кореспондент Андрій Цаплієнко. 

Цаплієнко прокоментував контрнаступальні дії українських військ на Донеччині та Запоріжжі, зазначивши, що ЗСУ просуваються вже південніше, ніж про це кажуть росіяни. 

“Інформація, яку ми зараз обговорюємо – з відкритих джерел. І дуже складно однозначно робити висновки про те, що насправді відбувається в Запорізькій та Донецькій областях. Єдине, про що можна судити навіть з російських відео, це те, що на деяких ділянках наші військові вже південніше, ніж про це кажуть росіяни”, – зауважив журналіст. 

Він звернув увагу гарні новини з фронту – в Сил оборони України є просування вперед. Так, 68 окрема єгерська бригада ім. Олекси Довбуша показала, як вона піднімає прапор над звільненим селом Благодатне. 

“Благодатних в нас багато, особливо на окупованій частині Донеччини. І військові не кажуть, про яке саме йдеться, тим більше, що всі вони на напрямках можливого наступу. Але карта Deep State вказує як щойно звільнені Благодатне та Нескучне біля Великої Новосілки”, – розповів Цаплієнко. 

Він також прокоментував заяви російських “військкорів” про запеклі бої на Запоріжжі та про начебто наміри ЗСУ розірвати “сухопутний міст” між материковою Росією і окупованим Кримом. Водночас західні медіа навіть припускають, що українські війська можуть спробувати звільнити Мелітополь та Енергодар. 

“Ну так… І згадують, що там вони тримають в заручниках нашу Запорізьку атомну. Росіяни зараз справді намагаються вгадати, куди ж ми рвонемо – на Волноваху, на Токмак або на Енергодар. З переляку вони викотили майже всю свою замасковану артилерію і вдарили по наших оперативних групах. Як результат ЗСУ виявили усі їхні позиції. Далі з ними вже мала справу наша високоточна зброя: Himars і Excalibur. І ці спроби їм вже коштували станом на 9 червня близько 50 одиниць бронетехніки, більше 12 танків, і як мінімум 50 найдефіцитніших артсистем”, – поінформував військовий кореспондент. 

Так наприклад ЗСУ на березі Енергодара продовжують нищити окупантів цілими колонами. Так нещодавно українським оборонцям вдалося знищити колону російської техніки на окупованій частині Запорізької області, повідомляє УП, посилаючись на власні джерела у розвідці. 

Журналісти звертають увагу на те, що у війні розпочався етап, коли російські загарбники вже не можуть почуватися безпечно навіть, начебто, у власному тилу. Так, у селищі Заповітне біля Кам’янки-Дніпровської району Запорізької області колона військової техніки 83 бригади повітряно-десантних військ РФ потрапила під прицільний вогонь українських захисників. 

Згідно з останніми даними, якими зі ЗМІ поділилася українська розвідка, в результаті обстрілу солдати РФ втратили три артилерійські системи, два паливозаправники та вісім одиниць різноманітної техніки.  Серед них – вантажівка з боєкомплектом, яка наостанок влаштувала справжній салют. 

Окупанти вирішили, що український наступ розпочався 

“Наскільки мені відомо, росіяни побачили цю колону і справді вирішили, що наступ вже почався. А під нього – засвітили свої приховані артилерійські резерви. Ну і ми їм віддячили: за перші дні цього тижня до 50 одиниць артсистем у росіян вже перестали існувати”, – розповів Цаплієнко.