На чергове засідання Тимчасової слідчої комісії щодо вагнерівців запросили журналіста Юрія Бутусова, який першим повідомив про зрив спецоперації і хто до цього причетний.

Він вважає, що в оточенні президента України є російські шпигуни. Про це Бутусов заявив в ефірі 24 каналу.

“Це ланцюжок в низці подій”, – заявив він.

За його словами, біля Володимира Зеленського може бути реальна російська агентура.

“В найближчому оточенні президента Зеленського є російський шпигун або, можливо, шпигуни”, – наголосив Бутусов.

Також він пояснив, що вони злили не тільки операцію щодо вагнерівців. На території Росії і Білорусі провалили всі спецоперації ГУР МО у 2020 році.

“Все це не є окремою подією. Це ланцюжок в низці подій. Є всі підстави говорити про те, що цю операцію провалили і що все це не випадково” – заявив Бутусов.

Журналіст вважає, що наразі потрібно встановити деталі того, що і як відбулось. Зокрема мовиться про хронологію дій та заяв українського лідера.

“Чомусь президент забуває дати. Якби комісія була зацікавлена у встановленні істини, то було 14 місяців, щоб відновити хронологію дій та заяв”, – сказав Бутусов.

Нагадаємо, Володимир Зеленський раніше заявив, що питання у справі вагнерівців треба ставити Петру Порошенку. Саме він у 2020 році наголосив, що начебто санкціонував проведення спецоперації.

Заяву про допит Порошенка Зеленський зробив, відповідаючи журналістці “Прямого”. Апелюючи до інтерв’ю з журналістом Христо Грозєвим, вона запитала, чому Зеленського досі не допитали у справі вагнерівцівю

“Мені здається, що власник вашого каналу – гетьман Порошенко, мені здається, він казав, що він брав участь у цій операції. Мені здається, що його треба і допитувати”,
– заявив Зеленський.

Він також наголосив, що точно не брав участі у російській операції.

Він телефоном обговорював питання вагнерівців з Олександром Лукашенком. Це було тоді, коли “ці люди автобусами заїхали на територію Білорусі”, – зауважив президент.

Зеленський також заявив, що чув інформацію, буцімто вагнерівці кудись летіли. Однак президент зазначив, що насправді вони їхали автобусами. Зеленський пожартував: це така дуже серйозна операція – “заїхали автобусами секретні агенти”.

Також український президент наголосив, що інформацію про цих бойовиків Україна мала вже давно. Він розповів, що тоді Лукашенко обіцяв йому вивчити питання і запевнив зробити усе можливе.

Нагадаємо, раніше Бутусов опублікував ймовірний зміст свідчень колишнього начальника Головного управління розвідки Міноборони Василя Бурби, після чого ТСК заслухала його в режимному приміщенні. Натомість Голова тимчасової слідчої комісії Ради щодо “вагнерівців” Мар’яна Безугла заперечила слова Бутусова.

Голова ТСК заявила, що поширена Бутусовим інформація “не відповідає дійсності”. За її словами, оскільки засідання підпадає під держтаємницю, інформацію могли чути тільки члени ТСК та Бурба.

“Це кримінальна відповідальність. Не думаю, що Василь Васильович буде давати фейковий варіант державної таємниці”,
– сказала Безугла.

Юрій Бутусов заявив, що Бурба на допиті підтвердив під протокол всі обставини підготовки і провалу спецоперації. Крім того, ексрозвідник начебто “навів багато нових деталей і фактів, які підтверджують зраду і витік інформації в КДБ Білорусі з Офісу Президента”.

За словами Бурби, план спецоперації з захоплення російських терористів начебто підписав міністр оборони Андрій Таран. Провал стався після наради в кабінеті президента Зеленського.

“Наказ про перенесення спецоперації дав глава Офісу Президента Андрій Єрмак, а Бурба попередив, що в результаті може статися провал, і треба діяти швидко”, – стверджує Бутусов.