Владислав Криклій, якого партія Слуга Народу делегує на посаду глави транспортного комітету Верховної Ради заявив, що «Hyperloop — це очевидна дурниця».

Про це він розповів в інтерв’ю.

Криклій прокоментував роботу чинного міністра інфраструктури Володимира Омеляна.

«Полювання на відьом ніхто не влаштовує. Ми на відміну від міністра Омеляна не будемо критикувати заради картинки або хайпа. Треба судити за результатами. Дійсно, зроблено багато корисного. Але були і досить спірні рішення», — підкреслив він, називаючи проєкт Hyperloop «очевидним».

За його словами, щоб зрозуміти, що Hyperloop «це дурниця», достатньо приїхати на центральний залізничний вокзал в Києві і подивитися на бездіяльний чотири роки ескалатор.

«Досить було дати УЗ свого часу доручення, поки їх не підпорядкували безпосередньо Кабміну, але навіть після цього можна і потрібно було публічно вимагати від керівника УЗ», — заявив Криклій.

Нагадаємо, що наприкінці лютого 2019 року Омелян заявив, що в Дніпрі планується будівництво тестового майданчика для впровадження в Україні надшвидкісного сполучення типу Hyperloop. Про це він розповів після підписання меморандуму про створення Центру транспортних інновацій HypeUA.

Глава Укроборонпрому Павло Букін попередньо оцінив його вартість у $3 млрд.

Керівник проєкту Олександр Озеран зазначив, що 1 км Hyperloop буде коштувати $11−17 млн, а довжина тестового майданчика становитиме 0,5 км.

При цьому прем’єр-міністр Володимир Гройсман пізніше зазначив, що реалізація ініціативи Hyperloop відбуватиметься без підтримки уряду України.

У червні стало відомо, що Мінінфраструктури і компанія Hyperloop домовилися про співпрацю в області технологій вакуумного поїзда Hyperloop. Водночас додамо, що поки міністр транспорту та інфраструктури Володимир Омелян інтригує інноваційними технологіями, в Україні панує тотальна розруха

Це на конкретному прикладі показав відомий блогер Михайло Шнайдер. На своїй сторінці в Facebook він показав красномовні фотографії, які стали ганьбою для всього Кабінету міністрів на чолі з Володимиром Гройсманом.

Він нагадав, що частину шляху планували провести в Черкаській області. Однак після зливи від асфальт перетворився на нездоланну перешкоду для всіх водіїв.

“Дорога” в Черкаській області. Тут повинен був бути “Гіперлуп”. Але після дощу щось пішло не так”, – зазначив Михайло Шнайдер.

На фотографії видно, як асфальт цілими пластами відірвався від дороги. Проїжджа частина перетворилася на місиво з струмків води і бруду. Вона більше схожа на гірську річку з порогами, ніж на дорогу в цивілізованій країні.