Новопризначений заступник помічника державного секретаря Робін Данніган, відповідальна за Центральну та Східну Європу, перебуває з візитом в Україні, повідомило посольство США.

Під час свого першого візиту Робін Данніган обговорила широке коло питань американсько-українських відносин під час зустрічей з представниками уряду.

На зустрічі із заступником міністра закордонних справ України Дмитром Сеніком вона підтвердила підтримку США безпеки України під час здійснення історичних реформ, – йдеться в повідомленні посольства США в Україні на сторінці у Facebook у четвер.

“Після цього вона вшанувала пам’ять понад 13 тис. українців, які загинули на сході України внаслідок російської агресії, і підкреслила на своїх подальших зустрічах, що США продовжуватимуть підтримувати українське громадянське суспільство, верховенство права та антикорупційні інституції”, – зазначили в посольстві.

Нагадаємо, саме Данніган була одним з перших критиків російських планів з будівництва газопроводу «Північний потік-2». Вона вступила на нову посаду 7 вересня.

Як повідомлялось раніше, під час кількаденного робочого візиту Президента Володимира Зеленського у США, спільна заява щодо стратегічного партнерства України та США була опублікована Офісом Президента за результатами переговорів з Президентом США Джозефом Байденом 1 вересня у Білому домі.

Пізніше Кулеба назвав візит Зеленського до Вашингтона і його розмову з Байденом класичним прикладом виграшу для обох сторін.