Сполучені Штати Америки, країна член НАТО, підтримують право України на власний вибір в області колективної оборони.

Про це написав речник Державного департаменту США Нед Прайс у Твіттері.

«У кожної країни є суверенне право визначати власний вибір колективної оборони. Ми підтверджуємо нашу незмінну підтримку суверенітету, територіальної цілісності та євроатлантичних прагнень України», – зазначив він.

Саме так Прайс відреагував на пост глави українського МЗС Дмитра Кулеби, де той зазначив, що робота в інтересах народу та безпеки не лише своєї, але й усієї Європи – питання виключно внутрішньоукраїнське, а “червоні лінії” господаря Кремля Владіміра Путіна повинні обмежуватися територіальними кордонами РФ.

«”Червоні лінії” Путіна обмежуються територією РФ. З нашого боку російсько-українського кордону ми самі розберемося, що нам робити в інтересах українського народу і безпеки України та Європи», – наголосив Кулеба.

Зазначимо, речник президента Росії Дмитро Пєскова заявив, що, на думку Путіна, розширення інфраструктури НАТО на територію України означало би для Кремля перетин його “червоних ліній”.

А тим часом, нагадаємо, Дмитро Кулеба заявив про готовність країни створити серйозні проблеми для Росії. Українська сторона виступає за переговори у всіх можливих форматах про припинення війни.

Про це повідомив в коментарі РБК-Україна міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

За його словами, Україну мир за будь-яку ціну не влаштує. Тому українська сторона, вважає Кулеба, прагне справедливого миру, який буде відповідати тій величезній ціні, яку країна вже заплатила та продовжує платити за свою незалежність, свободу та суверенітет.

Глава МЗС України зазначив, що президент України Володимир Зеленський готовий до переговорів, говорити про деокупацію Криму та Донбасу, а також завершити війну.

“Ми не сидимо, чекаючи з моря погоди. Росія маніпулює, бреше, вона цинічна. Але іншої Росії немає. Саме така Росія веде війну та агресію проти України. Тому потрібно вести переговори у всіх можливих форматах про припинення війни. Ми активно створюємо разом з партнерами умови, які змусить Росію її припинити. Навіть якщо для цього нам доведеться створити для неї серйозні проблеми”, – вважає Кулеба.

Як відомо, українська сторона продовжує працювати і над можливою двосторонньою зустріччю президентів України і РФ Володимира Зеленського та Володимира Путіна. Для російського лідера це буде складна розмова, – повідомив Дмитро Кулеба.