Лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська має намір відновити конституцію 1994 року і сформувати тимчасовий уряд на основі чинного, повідомили “Інтерфаксу” в її штабі в неділю.

Після цього, сказали в штабі, “будуть створені умови для проведення чесних і прозорих виборів, які і будуть проведені”.

“Буде сформовано перехідний уряд (на основі існуючого зараз), буде відновлена ​​Конституція 1994 року, після чого будуть створені умови для проведення чесних і прозорих виборів”, – підкреслили в штабі.

У свою чергу член президії Координаційної ради білоруської опозиції Максим Знак висловив думку, що Тихановська могла б стати представником суспільства в діалозі з владою.

“У нас позиція проста – ми добиваємося мирного діалогу влади з суспільством, щоб влада почула вимоги людей”, – зазначив він.

В інтерв’ю, яке міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто дав порталу Yle, він висловив упевненість, що представники опозиції не спрямовані проти Росії.

“Вони виходять з того, що необхідно дотримуватися законів і Конституції своєї країни”, – сказав глава МЗС.

“Ми сподіваємося на швидке просування діалогу. Можливим посередником могло б стати ОБСЄ. Чинний голова ОБСЄ Албанія і наступна за нею Швеція запропонували відправити високопоставлену делегацію до Мінська, щоб сприяти діалогу між урядом і опозицією”, – заявив Хаавісто.

Він повідомив також, що міністри закордонних справ ЄС на неформальній зустрічі в п’ятницю домовилися про підготовку списку санкцій.