Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що просування ЗСУ на деяких ділянках фронту не свідчать про початок великої операції із деокупації українських територій. Про початок контрнаступу дізнаються всі.

Військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан розповів 24 Каналу, що контрнаступ здійснюється декількома фазами, однією із яких є прорив.

Також Роман Світан пояснив, що наступ складається із почергових задач: підготовки, виходу на рубежі, розгортання, підтягування резервів, формування поля бою, розвідування боєм, формування операцій за допомогою деяких підрозділів, залучення інженерних частин для проведення розмінування та частин для прориву.

Секретар РНБО наголошує те, що коли будуть сформовані прориви, то ми однозначно їх почуємо, тому що рух українського війська буде на глибину до 15 – 30 кілометрів.

За його словами, прориви будуть помітними, наприклад, якщо ЗСУ здійснюватимуть вихід на Волноваху, Пологи, Токмак або з-під Сватового на Щастя.

“Це буде помітно одразу й зрозуміло”, – переконаний він.

Тож українцям не слід хвилювати про те, що вони не знатимуть останніх новин про контрнаступ, втім не слід також плутати військову термінологію.

Зокрема військовий експерт зауважив, що прорив – це не наступ, який, до речі, триває у нас вже близько місяця.

Наступ реально почався 6 – 7 травня, коли вже можна було розгортати і виводити частини на суху поверхню, – розказав він.

Протягом останніх тижнів почалася гаряча фаза – розвідування боєм за допомогою розвідувальних рот. Наразі вже залучені бригади. Коли підуть корпуси, тобто декілька бригад на прорив, то буде здійснений вже вихід на простір. Відбудеться це вже упродовж тижня – двох.

Також заступник командира тактичної групи “Азов” Родіон Кудряшов в ефірі 24 каналу зауважив, що що красиве місто Бахмут, у якому раніше була розвинута інфраструктура, перетворилося на руїни.

Кудряшов зазначив, що російські загарбники перебувають у Бахмуті, але їм не вдається там закріпитися.

На клаптику руїн у Бахмуті точаться пекельні бої, ведуться штурмові дії ЗСУ, де найголовніше завдання – нав’язування динаміки безпосередньо у місті. Тому ворог перебуває там, але закріпитися повноцінно йому не вдається, – сказав він.

Заступник командира тактичної групи “Азов” підкреслив, що на околицях Бахмута ЗСУ роблять усе, аби покращити оперативне, тактичне становище та свої позиції.

“Є активні дії, зокрема у виконанні третьої окремої штурмової бригади. Зараз на околицях ініціатива у руках ЗСУ. На сьогодні є результати, будемо сподіватись, що ми ще покращимо ці їх”, – додав військовий.

Сили оборони України на Бахмутському напрямку продовжують штурмувати позиції ворога. Наші захисники просуваються вперед.

Про це розповів речник Сил оборони України Східного напрямку полковник Сергій Череватий. За його словами Бахмут – нескорений. Місто залишається однією з найгарячіших локацій на Східному фронті російсько-української війни.

Череватий розповів, що Сили оборони України продовжують штурмові дії:

вздовж каналу Сіверський Донець – Донбас,

у напрямку населених пунктів Богданівка, Ягідне, Сакко і Ванцетті, де наші бійці вже просунулися на відстань від 250 до 1100 метрів.

Ворог чинить неабиякий спротив, усіма можливими силами та засобами намагається втримати раніше зайняті позиції, застосовував бойову авіацію, 357 разів завдавав ударів з артилерії різних калібрів та реактивних систем залпового вогню, відбулося 16 бойових зіткнень, – зазначив речник.

Череватий також наголосив, що, попри заяви російських пропагандистських медіа, загарбникам від літа минулого року так і не вдалося повністю захопити Бахмут. Це в одному зі своїх чергових звернень нещодавно підтвердив і ватажок ПВК “Вагнера” Євгеній Пригожин.

Цьому передувала копітка і ретельно спланована оборона міста з визначенням зовнішнього і внутрішнього рубежів, план якої був затверджений ще в липні минулого року, – зауважив військовий.