Аналітики заявляють, що ЗСУ не форсуватимуть Дніпро, а вдарять з інших напрямків. Проте поблизу Каховки пропрацьовують такі дії.

Про це для 24 каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник запасу Роман Світан.

“Біля Каховки Дніпро звужується. Навіть від самої дамби 100 метрів до лівого берега. Тобто військові можуть зробити маневр з виходу на лівий берег і взяти плацдарм поблизу Каховки, щоб прикрити гідроелектростанцію. Це дуже хороший план, який може реалізувати українська армія”, – сказав експерт.

За словами Світана, біля Херсона навряд перекинуть війська, оскільки рух від міста в бік Криму недоцільний. Наразі повністю не зруйнований Кримський міст і не перерізана магістраль, що з’єднує Росію з лівобережною Херсонщиною.

Найімовірнішим напрямком форсування Дніпра є район Каховки та Енергодара, щоб деокупувати Запорізьку АЕС. Реальний наступ українських військ може бути по всій лінії Запоріжжя з метою вийти на узбережжя Азовського моря, щоб повністю перекрити сухопутний коридор, – розповів Світан.

Він зазначив, що це може бути наступ з-під Вугледара або вихід з Гуляйполя на Бердянськ. На думку експерта, основний напрямок, який готовий кілька місяців – це Оріхів та Василівка, Токмак та Мелітополь.

“Будь-який з цих напрямків перспективний, бо може відрізати угруповання росіян від постачання оснащення з материкової Росії”, – додав Світан.

ЗСУ зараз можуть завдавати ударів практично до межі з окупованим Кримом. Це дає потенціал для вогневого контролю та потужного ураження сил і засобів ворога, зокрема для ураження складів з боєприпасами і для знищення логістичного забезпечення, з чим у ЗС РФ зараз виникають проблеми.

Про це в інтерв’ю ТСН повідомив військовий експерт Олександр Мусієнко.

“Хочу нагадати, що Кримський міст повністю не відновлено – це-по перше, по-друге, у них все більше проблем з логістикою через Маріуполь на Бердянськ та Мелітополь. Залізницею з Криму можуть підвозити значно менше, ще й враховуючи наш потенціал по завданню їм потужного ураження. Думаю, що буде ще менше”, – сказав Олександр Мусієнко.

Він зауважив, що зараз російські військазаходилися активно укріплювати свої рубежі на Запорізькому напрямку і на межі з окупованим Кримом, що значить, що вони бояться наступу ЗСУ. Щоправда, зараз невідомо, куди командування ЗС України може перекинути вивільнені з-під Херсона підрозділи.

“Удари по Мелітополю і іншим насленим пунктах ми можемо робити і з півдня і із заходу з правобережжя Херсонщини. Удари, можуть завдаватися з півночі, з району Запоріжжя по тих силах, які там є. Я думаю є розуміння в українських сил, що ніхто не буде давати передишку тим військам, які втекли з правобережжя Херсонщини і давати можливість ворогу провести зараз додаткове з’єднання і доукомплектування своїх підрозділів. Я думаю, буде намагання знищити якомога більше сил і засобів противника, аби він не міг перекинути їх ні на схід, ані в інше місце, плюс створити додаткові умови для українськуих міст для продовження наступальних дій. Зруйновані мости – це прикро, але це не вирішальний фактор у цій ситуації”, – сказав експерт.

На Півдні українські бійці завдають глибоких ударів у тилу російських військ, перш ніж вони зможуть осісти й збудувати оборону на лівому березі Дніпра.

Україна сигналізує, що після деокупації Херсона продовжуватиме наступати й відвойовувати свої землі. Хоча низка аналітиків припускали, що може бути затишшя.