Президент України Володимир Зеленський заявив, що світові політики готуються до ймовірного застосування Росією тактичної ядерної зброї, а також розповів, що чого може призвести ядерний шантаж РФ.

Глава держави наголосив, що російські державні пропагандисти відкрито погрожують ядерною зброєю.

Про це Зеленський сказав у зверненні до політиків і народу Індонезії 27 травня.

“Російські державні пропагандисти відкрито погрожують ядерною зброєю. Світові політики готуються до можливості застосування росією так званої тактичної ядерної зброї або хімічної, біологічної зброї”, – сказав президент.

Він припустив, що це може призвести до збільшення у світі кількості ядерних держав.

“Якщо Росія вдається до ядерного шантажу, то різним силам у світі може здаватися логічним і для себе набути ядерну зброю. Сказати, що це небезпечно для всього світу – це нічого не сказати”, – сказав Зеленський.

Нагадаємо, у своєму зверненні президент України також назвав умову, за якої війна завершиться за лічені тижні.

“Якщо світ справді буде обʼєднаним і чесним щодо цієї агресії Росії проти нашої суверенної держави, то швидкість припинення цієї війни вимірюватиметься тижнями. Тижнями, навіть не місяцями”, – повідомив він.

Український лідер наголосив, що Росія свідомо зробила ставку на продовольчу кризу. Таким чином Путін прагне збільшити залежність інших країн від РФ. Крім того, цим агресор прагне використати доступ до продовольства як ще один чинник тиску в глобальній політиці.

“Що швидше будуть звільнені наші землі від окупантів, то надійніше будуть захищені люди всюди у світі. Захищені від агресивних бажань тих, хто хоче проводити колоніальну політику, як у старі часи”, – підсумував він.