Суд призначив на 3 січня підготовче засідання за обвинуваченням директора ТОВ «Нафтогаз Трейд» Євгена Бистрицького і керівника «Газ Транс Груп» Олександра Канцелярука у «газовій справі» колишнього народного депутата-втікача Олександра Онищенка.

Таке рішення 17 грудня ухвалила колегія суддів Вищого антикорупційного суду

Згідно з обвинувальним актом вказані особи обіймали посади директорів товариств-переможців аукціонів із продажу природного газу за заниженими цінами, які в подальшому реалізовували газ уже за ринковими цінами та чинили дії з легалізації отриманих у такий спосіб прибутків.

Обвинуваченим інкриміноване скоєння злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 205, ч. 2 ст. 366, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України, вчинених у складі злочинної організації (участь у злочинній організації та вчинених нею злочинах, співучасть у легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом; привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем; фіктивне підприємництво; службове підроблення).

Нагадаємо, в травні 2018 року САП передала до суду цей обвинувальний акт. Суд навіть закінчив підготовче засідання стосовно цих двох спільників Онищенка. Пізніше їм продовжили запобіжний захід.

Варто зазначити, що за рішенням суду колишній народний депутат і бізнесмен Олександр Онищенко, який перебуває в СІЗО у Німеччині, буде утримуватися під вартою ще два місяці без права внесення застави.

Про це повідомив колишній народний депутат Ігор Мосійчук в своєму Telegram-каналі.

За його словами, німецький суд обрав запобіжний захід нардепу VIII скликання Олександру Онищенко в рамках розгляду справи про його екстрадицію на вимогу Національного антикорупційного бюро (НАБУ). Його взяли під варту терміном на два місяці без права внесення застави.

“Схоже різдвяно-новорічні свята Олександр Онищенко проведе в німецькій в’язниці”, – написав Мосійчук.

Нагадаємо, що Онищенка затримали в німецькому Аахені ще 29 листопада.

Сам Онищенко, який виїхав за кордон в 2016 році через кримінальне переслідування, стверджував, що в грудні повернеться в Україну.