Російські окупанти штурмують Бахмут Донецької області вже півроку. Понад 60% міста зруйновано в ході боїв. Зараз загарбників відкинули на їхні попередні позиції, тобто за межі міста. Про це заявив глава Донецької ОВА Павло Кириленко в ефірі національного телемарафону.

За його словами, в середу внаслідок обстрілів міста загинули два мирних жителя.

“Наші захисники мужньо захищають Бахмут і не дають ворогові просуватися. Але, на жаль, від цього страждає саме місто, яке на понад 60 відсотків зруйноване. І тривають постійні обстріли. Так, 4 січня в результаті артилерійського обстрілу в місті Бахмуті дві цивільні особи – дві жінки – загинули”, – сказав Кириленко.

“Які б спроби увійти в місто не робив противник, йому не вдається просунутися. Які б успіхи вони не мали, вони були відкинуті на колишні позиції за межі міста”, – зазначив глава Донецької ОВА.

Він додав, що зараз окупанти перебувають на рівнинній спустошеній території, що також сприяє величезним втратам серед особового складу.

Бахмут Донецької області — одна з найгарячіших точок фронту. Попри всі зусилля ЗС РФ, похвалитися успіхами вони не можуть і стали визнавати величезні втрати і складність у подоланні української оборони.

За даними Міністерства оборони Великої Британії, період масованого російського наступу вже завершився і далі успіхи армії Росії малоймовірні. Розвідка повідомляє, що десь у середині грудня російські військові регулярних військ і найманці з групи “Вагнера” намагалися наростити піхотні атаки, але це не принесло результатів.

“За останні 10 днів Україна направила суттєві підкріплення на захист цього сектора, і частота атак російських військ, схоже, знизилася, порівняно з піком у середині грудня. Наступальні операції Росії в цьому районі зараз відбуваються максимум на рівні взводу або відділення взводу. Найближчими тижнями малоймовірно, що Росія зможе досягти під Бахмутом значного просування”, — йдеться у звіті розвідки Великої Британії.

Засновник ПВК «Вагнер» Євгеній Пригожин намагається виправдати провали армії загарбників у Бахмуті на Донбасі. При цьому, він лише підтверджує те, що сили окупантів досягли свого максимуму в спробах захопити місто.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Як зазначили аналітики, в інтерв’ю російським пропагандистам 31 грудня «кухар путіна» підтвердив, що наступальна операція у Донецькій області є дуже виснажливою. За його словами, кожен будинок там – «фортеця».

«Це важливий перелом для Пригожина і він вперше представив сили «вагнерівців» у Бахмуті як такі, що фактично не досягли успіху», – йдеться у звіті ISW.

При цьому, фахівці нагадали, що раніше, у жовтні 2022 року, «кухар путіна» запевняв, що ПВК «Вагнера» ​​просувається на 100-200 метрів на добу.

Водночас, в Інституті вивчення війни додають, що, ймовірно, Пригожин почав інформаційну кампанію, яка покликана звинуватити у провалах в Бахмуті Міноборони країни-агресора чи російську промислову базу.

Бахмут — фортеця, про це говорять самі російські найманці, для яких взяття міста було заявлено як головна мета ще в середині літа 2022 року.

“Артемівськ — це фортеця в кожному будинку. Скільки в Артемівську рубежів оборони? Напевно, якщо сказати 500, ми не помилимося, так? Кожні 10 метрів — рубіж оборони”, — заявив Пригожин.

Як розповів речник Генерального штабу ЗСУ Андрій Ковальов, українські захисники на Східному напрямку відтісняють російських окупантів і зараз володіють ініціативою.