Українські військові успішно утримують контроль над північним заходом Мар’їнки в Донецькій області. Зараз вони знаходяться на стратегічно вигідних позиціях на околиці міста.

Про це повідомив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан.

За словами експерта, російські окупанти намагаються зараз отримати контроль над північним заходом міста, який на даний момент знаходиться під контролем Збройних сил України.

«Ще сьогодні там точилися бої. Мар’їнка — це межа нашої оборони, яка трималася 10 років. Цей населений пункт, який був добре укріплений, межує із Петрівським районом Донецька, можна сказати — передмістя міста-мільйонника», — зазначив він.

Зокрема, полковник запасу підкреслив, що у будь-якому гарнізоні є можливість затримати рух військ противника на певний час. Однак він також відзначив, що саме місто Мар’їнка вже зазнало серйозних руйнувань і його важко утримувати для українських військ.

«Немає більше сенсу там перебувати. Ми відійшли на найкращі рубежі, на північ та північний захід, під Красногорівку. А там висоти», — повідомив він.

Завдяки новим рубежам ЗСУ отримають змогу затримувати просування росіян, якщо намагатимуться рухатися у тому напрямку.

«Але там далі Курахове, теж висоти, і при цьому над річкою. Окупанти хіба що можуть спробувати вирівняти фронт, рухаючись на Вугледар», — додав Роман Світан.

Звернемо увагу, що оглядач з військово-політичних питань Олександр Коваленко вказав, що російські війська намагаються захопити Мар’їнку вже протягом двох років. Той факт, що Збройні сили України утримують хоча б невелику частину міста, свідчить про значущі зусилля в утриманні позицій.

«Мар’їнку росіяни намагалися окупувати майже 2 роки. І навіть сьогодні, коли ворог контролює більшу частину, є невеликий відтінок у північно-західному секторі, який контролюється Силами оборони України. Не можна говорити, що ми повністю там щось контролюємо, але це багато про що говорить. Навіть, коли Шойгу доповідав Путіну, що вони «звільнили» Мар’їнку. Так, «звільнили», але не повністю, як вони кажуть», – зазначає Коваленко.

На його думку, ворог розпочав наступальні дії не в найкращий період – осінь, зима. За словами експерта, це говорить про те, що немає об’єктивного сенсу в цих наступальних діях.

Коваленко запевнив, що для ефективних наступальних дій у росіян не вистачає ресурсів.

«Зоною відповідальності на Донеччині є група військ РФ «Південь», яка налічує понад 165 тис. особового складу. Однак, ворог використовує підрозділи з інших груп військ, щоб реалізовувати наступальні дії в районі Авдіївки, Мар’їнки, Бахмута. Тобто росіяни не можуть обійтися цим ресурсом. Це свідчить про те, що для можливості ефективних наступальних дій, противнику не вистачає ресурсу, як людського, так і механізованого», – підсумував він.

Нагадаємо, що міністр оборони Росії Сергій Шойгу 25 грудня заявив, що РФ нібито «захопила» Мар’їнку в Донецькій області.

Проте в ЗСУ спростували слова Шойгу і запевнили, що бої за Мар’їнку тривають

26 грудня головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що українські війська відійшли із Мар’їнки. Разом з тим він наголосив, що ЗСУ наразі ще перебувають у північній частині міста.

«Українські війська відійшли: у деяких місцях окопалися на околицях Марʼїнки, а в інших — трохи далі. Ми будемо оборонятися рівно стільки, скільки вистачить сил. Варто розуміти, що краще зберегти людей, а потім відвойовувати», — відповів Залужний, коментуючи заяви Росії про «окупацію» міста.

Він наголосив, що ЗСУ наразі ще перебувають у північній частині Марʼїнки на Донеччині.

Головнокомандувач додав, що росіяни стерли місто із лиця землі.

«Мар’їнки більше немає», — сказав він.