На думку Гордона, “Талібан” трохи переформатується, перегрупується і піде в колишні союзні республіки – у росіян можуть виникнути проблеми.

Після захоплення влади Афганістану талібами вони можуть через якийсь період відправитися в сусідні держави колишнього СРСР, зокрема і в РФ, запевнив журналіст Дмитро Гордон радіостанції “Ехо Москви”.

На думку публіциста, таліби можуть піти на Киргизтан, Туркменістан, Казахстан і Узбекистан. В Афганістані багато громадян є таджиками, узбеками і туркменами. Він вважає, що бойовики побажають об’єднатися зі своїми братами по вірі в екс-республіках Країни Рад. Гордон передрікає, що сьогодні “Талібан” змінить свій формат. У цій терористичній організації є величезні фінанси.

За його словами, буде погано, якщо таліби підійдуть до російських кордонів. Ведучий назвав цих ісламістів добре навченими військовими, адже їхні діти з малих років вчаться стріляти з автоматів.

Також учасники “Талібану” не бояться смерті. За цією організацією стоїть Пакистан, який має ядерне озброєння. Гордон передбачає два сценарії розвитку. У першому таліби впритул підійдуть до кордонів РФ. А там близько 27 млн ​​мусульман, більшість яких можуть підтримати бойовиків.

В іншому випадку Москва намагатиметься перешкодити входженню “Талібану” в екс-республіки СРСР, в результаті почнеться військовий конфлікт.

Журналіст зазначив, що РФ змушена буде передислокувати безліч військових на афганському напрямі, а значить, Москва “зніме” підрозділи з українського напрямку.

При цьому Гордон додав, що бажає, щоб РФ повернула анексовані регіони і “займалася собою”, а не Україною.

Росія і Китай надають підтримку “Талібану”, який 15 серпня захопив Афганістан.
Це підтвердив офіційний представник ісламістського угруповання Сухейль Шахін на великій прес-конференції в Кабулі.

Примітно, що в Росії “Талібан” офіційно визнаний терористичним. Таке рішення прийняв Верховний суд РФ ще в 2003 році. Даний статус не заважав Кремлю всі ці роки активно співпрацювати з угрупуванням ісламізму.

Більш того, делегації Талібану неодноразово відвідували Москву з робочим візитом і приймалися на найвищому рівні. У Москві після захоплення Афганістану вже допустили виключення талібів зі списку терористів.

Відзначимо, що, на думку експертів, прихід до влади в Афганістані талібів грає не на руку Москві. Є ризик, що ісламісти спробують розширити свій вплив на сусідні країни, що, можливо, обернеться для РФ новою війною.

Варто відзначити, що 15 серпня столиця Афганістану була захоплена “Талібаном”. Сталося це через рішення Вашингтона про виведення своїх військ з країни через 20 років.

Через прихід талібів в Кабулі розпочалася паніка. Деякі афганці кидалися на іноземні літаки, щоб покинути країну. Це обернулося для них загибеллю.