Військовий експерт Олександр Коваленко вважає, що українська армія, хоч і поступово, але досягає цілей контрнаступ на півдні. На його думку, зараз у російських окупантів занадто мало ресурсів для опору. 

Коваленко відзначив, що незмінно, трьома основними локаціями найзапекліших бойових дій залишаються П’ятихатки, Работине і Старомлинівка. 

“Старомлинівка. Контроль північного сектора Старомайорського доставляє серйозні занепокоєння командуванню російських окупаційних військ. Очевидно, що ресурсом полку село окупантам не втримати”, – упевнений він. 

За словами експерта, на початку липня 5-й загальновійськовій армії навіть довелося тягнути ресурс 49-ї ОВА, зона відповідальності якої Лівобережна Херсонщина. Зокрема, було залучено 34-ту окрему мотострілецьку бригаду для посилення в районі мокрих Ялів своїх позицій. 

“Але не допомогло. Сили оборони України продовжили рівняти фланги. В районі Притулкового є успіхи”, – повідомив Коваленко. 

У той же час в районі Работино українські військові “не б’ють в лоб”, а охоплюють дуже складний опорний пункт, поступально виходячи на висоти.  

“Нам не так потрібно село, як території навколо нього. Одразу за ним починається основна лінія оборони, яка в більшій частині розміщена в низині. Тільки російські генії могли таке придумати…”, – додав експерт. 

Він уточнив, що вирівнювання флангів йде за планом, незважаючи на насичення місцевості підрозділами 70, 71, 291 і 1430-го мотострілкових полків, 45-ї окремої бригади спецпризначення РФ і “в якості м’яса на забій” загону БАРС (бойовий армійський резерв). 

Коваленко також підкреслив, що вихід ЗСУ на панівні висоти ознаменується черговими рекордами втрат армії загарбників. 

“П’ятихатки… зараз грають роль, дуже схожу з Бахмутом, тільки в дещо іншій іпостасі. Вони на себе тягнуть ресурс окупантів, які намагаються відбити дане село. А основний донор ресурсу – Василівка, яка є вершиною трикутника оборонного Василівка-Токмак-Мелітополь”, – зазначив він.  

На думку експерта, саме тому очікувати в цій локації найближчим часом якоїсь феєрії не варто – “ведеться рівномірне перемелювання” окупантів. 

“У контексті визвольної операції на півдні і завзятих критиканів того, що відбувається, хочу нагадати звільнення Правобережної Херсонщини. Хто скаже, коли почався контрнаступ на тому плацдармі? Фактично і повноваго – у травні 2022. Коли був звільнений Херсон?”,- поставив він риторичне запитання. 

Коваленко підбив підсумок свого аналізу наступу ЗСУ, зазначивши, що на півдні триває “неспішна, дуже обережна, але поступально просувається” визвольна операція.  

При цьому, за його словами, фіксується повсюдне “знекровлення” російських військ.  

“Обидві цілі, просування і виснаження ворога – досягаються. Резервів РОВ для опору не достатньо, оборона продавлюється”, – резюмував він. 

Окрім того, що РФ зазнають величезних втрат в особовому складі, так ще й мають серйозні проблеми із запасами ракет. 
 
Зараз у РФ ракети виробляють в “авральному режимі”, тому майже немає технічного контролю. 

Вироблені ракети не перевіряють, у тому числі на помилки, через що їх якість погіршується, поділився військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко в Telegram. 

Експерт зазначив, що у ніч на неділю, 23 липня, супротивник застосував проти України (бив по Одеській області – Ред.) різні ракети – “Іскандер-М/К”, “Калібр”, “Онікс”, Х-22, “при цьому, не секрет, наскільки крива точність у російських ракет”. 

“Наприклад, Х-22 може мати відхилення від цілі до 500-600 метрів… інші ракети, умовно “високоточні”, не кращі. Адже навіть високоточні “Калібри” давали відхилення +/- 50 м. Зараз же, виробництво російських ракет проходить в авральному режимі і практично повністю виключений з процесу технічний контроль. Випущені ракети не перевіряються на роботу систем і помилки”, – додав він.