Питанням номер один є судова реформа, заявив голова фракції “Слуга народу” у Верховній Раді Давид Арахамія. Проблем кілька, суди зокрема. Є війна, пандемія, бідність. Став справ у судах є причиною поганого інвестиційного клімату в країні. Відсутність у справедливості – в топ запитів українців. Про це для Gazeta.ua пише політолог Микола Давидюк.

“Судову реформу треба робити. Але не під себе, а для країни. Попередні реформи в судовій системі робилися під себе.

У теперішньої владної команди шанс реалізувати реформу є. Треба підбирати суддів, а не намагатися домовитися із цими. Ці вже показали, що не готові судити чесно. Продемонстрували, що мільйони доларів у конвертах для них важливіші, ніж судочинство.

Треба чесно говорити про злочинців у мантіях, які розграбовують нашу державу, перефарбовуються з одного політичного кольору в інший. Більше того, у них найкраща політична чуйка – вони вже знають, хто буде наступним президентом і підлаштовуються. Зараз слухають Зеленського, а через рік перестануть. Якби був тоталізатор, то вони б на ньому заробляли не менше, ніж на корупції.

У міжнародній політиці найголовнішою подією буде зустріч Байдена і Путіна. Далі – зустріч Зеленського з Байденом.

Головна подія української політики – святкування Дня Незалежності. Після якого можливе переформатування Кабміну або Верховної Ради.

В Офісі президента можливі зміни фаворитів Зеленського.

Викидання кількох міністрів не призвело до кардинального покращення ситуації.

Якщо депутати не проголосують за антиолігархічний закон, то президент може їх розпустити. Такі “привіти” він уже передавав фракції. Що на осінь можуть піти на вибори.