Представник Пентагону Джон Кірбі не зміг підтвердити початок вторгнення Росії на територію України 16 лютого.

Про це йшлося у його інтерв’ю Fox News Sunday.

“Я не в змозі підтвердити ці повідомлення”, – заявив Кірбі, коментуючи заяви про те, що в середу, 16 лютого, очікується початок вторгнення Росії на територію України.

Водночас він додав, що США вважають, що “великі воєнні дії можуть статися будь-якого дня”.

Також, за словами Кірбі, американські солдати не воюватимуть в Україні. Навіть присутність американських військ для евакуації своїх громадян з України “підвищила б ризик прорахунку та збільшила ймовірність зіткнення російських та американських збройних сил”. Це вивело б кризу на новий рівень.

Окрім цього, сьогодні, у неділю 13 лютого, відбудеться телефонна розмова президента України Володимира Зеленського з американським лідером Джо Байденом.

Про це поінформував прес-секретар президента України Сергій Никифоров на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook. За його словами, темою переговорів буде безпекова ситуація.

Розмова двох лідерів повинна відбутися в найближчі години.

“У найближчі години президент Володимир Зеленський обговорить безпекову ситуацію та поточні дипломатичні зусилля з деескалації із президентом США Джо Байденом”, – зазначив Никифоров, не повідомивши інших деталей.

Доктор політичних наук, професор Національного університету біоресурсів та природокористування України Валентин Якушик упевнений, що переговори в телефонному режимі між президентами США та РФ 12 лютого 2022 року, по суті, були присвячені обміну взаємними посланнями “між рядків”. У стилі:

“Ми розуміємо, що ви розумієте, що ми розуміємо всю глибину і всі аспекти ваших задумів. Так, наївних дилетантів у нас немає. Тож поступово готуємо історичний компроміс”.

Також стало відомо про додаткову військову допомогу для України від США.

До України прибули ще два літаки з військовою допомогою в рамках пакету у розмірі 200 млн доларів

Про це посольство США в Україні повідомило в Twitter.

“Sweet 16 та ще й 17 — якщо ви розумієте, про що ми: сьогодні вранці до Києва прибули два літаки з американською допомогою швидкого розгортання, щоб посилити оборону України. Ця частина допомоги на $200 млн доларів – боєприпаси та заряди для гранатометів. Ми – разом з Україною”, – заявили в посольстві.