Контрнаступальна операція відкладається, тому що нам потрібно завершити оборонну операцію. При цьому ми максимально виснажуємо противника, завдаючи йому потужного вогневого ураження.

Після вдалого контрнаступу на Харківщині та потужного звільнення Херсона ми чекали на продовження таких дій. Однак просування ЗСУ дещо зупинилося.

Річ у тім, що за допомогою мобілізації Росії вдалося частково перевести кількість у якість. Наразі вона в певному сенсі перехопила ініціативу. Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Андрій Жданов.

Жданов пояснив, що росіяни нав’язали нам позиційну війну – вони постійно атакують, а ми маємо оборонятися. І тому, зокрема, ми змушені витрачати свої резерви.

Сьогодні ми створили такий конвеєр для російської армії, додає він, що військовим держави-агресорки дуже складно накопичувати резерви – все йде на поповнення втрат.

Дуже важливо якісно проводити оборонну операцію. Головне завдання:

втримувати рубежі, навіть дещо поступаючись територіями;
завдавати максимального ураження ворогу;
накопичувати резерви озброєння західного зразка від партнерів.

На жаль, мобілізаційні заходи у Росії з метою збору чергових партій “гарматного м’яса” для війни проти України справді принесли свої плоди. “Натовп настільки великий, що ми не встигаємо завдавати ураження противнику у міру їхнього перебування. Для нас це виявилася дуже важка бойова робота”, – резюмував Жданов.

Для України потенційний відступ від Соледара й Бахмута буде складним з психологічної та моральної точки зору. Але це доцільно. Як акцентує Жданов, потрібно дивитися у масштабах всього оперативного напрямку й стратегічної оборонної операції, яку веде Генштаб ЗСУ.

“Іноді поступившись територією ми виграємо у стратегічному сенсі – вимотування противника й створення підґрунтя для подальшого розвитку контрнаступальної операції. Це війна”, – підсумував військовий експерт.

Зараз ЗСУ просуваються на Кремінському напрямку й зупиняють ворога поблизу Білогорівки. Однак,захопити всю Донецьку область – неймовірне важке для росіян завдання.

Під час війни з Росією ЗСУ здійснили 2 блискучі операції. Західна бронетехніка сприятиме третій такій операції нашої армії.

Таку думку висловив військовий експерт Петро Черник.

Логічно, що росіяни будуть тиснути. Вони зазнали 2 катастрофічних поразок у великих битвах. Це велика харківська операція, а також дуже унікальна й серйозна херсонська операція.

Вони мусять показувати хоч якісь результати. Насправді так не буває, що коли відбуваються такі важкі бойові дії, як-от в Україні, що тільки одна сторона має якийсь нескінченний успіх. Нагадаю, що у Другій світовій війні стало зрозуміло, що (німці-ред) вже програють після Сталінградської битви, але війна тривала ще довгі 2,5 роки,
– зазначив військовий експерт.

Він додав, що на зламі 1944 – 1945 років німці організували доволі успішну наступальну Арденнську контроперацію. Ось і росіяни намагаються показати хоч якусь динаміку успіху. Однак з 1 серпня по нині просунутись на Бахмутському напрямку всього на 15 кілометрів – це більше, ніж скромні показники для Росії.

За словами військового експерта, ЗСУ зуміють утримати оборону й рано чи пізно складеться 3 блискуча контрнаступальна операція українців. Ба більше оптимізм будується на тому, що є величезний бронепакет від армії США.

“Маю на увазі БМП “M2 Bradley”, а також уже оголошено нашими польськими і британськими партнерами про надходження до України дійсно серйозної бронетехніки, котра однозначно покращить оперативну ситуацію”, – зауважив Черник.