Дані про вчинення Медведчуком і Козаком злочинів внесено генеральним прокурором в Єдиний реєстр досудових розслідувань

Правоохоронці розпочали кримінальне провадження щодо народних депутатів від ОПЗЖ, проросійських політиків Віктора Медведчука і Тараса Козака за ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу (Порушення законів та звичаїв війни). Про це повідомив журналіст Валерій Калниш на своїй сторінці у Facebook.

«Розслідування щодо Віктора Медведчука і Тараса Козака ведеться. Дані про вчинення ними злочинів внесено генеральним прокурором в ЄРДР. Розслідує ДБР. Це випливає з сьогоднішньої відповіді на запит колишнього секретаря РНБО Олександра Данилюка, який зараз співзасновник і голова «Центру стійкості і розвитку держави», – написав він.

В ЄРДР дані були внесені ще 1 березня. Санкції проти Медведчука і Козака були введені 20 лютого указом президента України.

Нагадаємо, на Медведчука наклали санкції, заблокувавши роботу трьох його телеканалів – «112 Україна», ZIK та NewsOne. Блокування телеканалів сталося на підставі дій правоохоронних органів.

19 лютого РНБО запровадила санкції проти народного депутата від ОПЗЖ Віктора Медведчука і його дружини Оксани Марченко. Проте попри санкції він може і далі використовувати свої автомобілі та нерухомість.

Згодом в одному з інтернет-видань було оприлюднено запис нібито розмови колишнього помічника президента Росії Владислава Суркова та Віктора Медведчука, які в 2014 році обговорювали постачання електроенергії в окупований Крим й обмін полоненими на Донбасі.

Глава МВС Арсен Аваков анонсував нові публікації «плівок Суркова-Медведчука».

Як відомо, СБУ проведе експертизу «плівок Суркова-Медведчука».

9 березня Служба безпеки України допитала Медведчука. Питання слідчих стосувалися, в тому числі, і фактів, які фігурують у так званих плівках Медведчука-Суркова.

Варто зазначити, що РНБО продовжує приймати державницькі рішення.

Короткі підсумки засідання РНБО підбив і екс-нардеп Ігор Мосійчук.

РНБО

1. Націоналізація «Мотор-Січ» питання потрібне і важливе, але процедура має бути витримана так, щоб не закрити країну для іноземних інвесторів адже кожен потенційний інвестор буде ставити себе на місце китайців.

2. Дуже вірне рішення по нардепах які ратифікували Харківські угоди адже це був перший крок до здачі Крима. Водночас СБУ має досліджувати не сам процес голосування а його мотиви, а саме чи мав місце підкуп депутатів і вплив на них іноземних спецслужб.

Акцентування уваги на тодішньому спікеру парламента Литвину як на мене носить характер запобігання обранню Володимира Михайловича ректором КДУ ім. Шевченка і не більше.

3. Повністю поділяю рішення по націоналізації «Донецькоблгазу». Водночас причина названа секретарем РНБО Даниловим, що власником є фірма з Гонконгу має стати підставою для націоналізації «Лубнигазу» власник якої є такаж юрособою з Гонконзі.

В цілому як і передбачав, жодних санкцій проти Коломойського і Фірташа жодних санкцій не введено – зазначив він.

Проте подрібно підкреслити цікавий факт, на сьогоднішнє РНБО з 20 членів прийшли лише 18. Не було голови Верховної Ради Дмитра Разумкова та очільника Нацбанку Кирила Шевченка.

Про це повідомив на брифінгу секретар РНБО Олексій Данілов. Він повідомив, що спікер перебуває у відрядженні, а Шевченко – захворів.

На підтвердження слів Данілова голова Верховної Ради опублікував пост з Хмельниччини. Разумков розповів, що під час відрядження зустрічався з представниками бізнесу. Вони обговорювали індустріальні парки, законопроєкт про які парламент має розглянути наступного тижня. Також спікер та бізнесмени поговорили про ухвалений закон про “інвестиційних нянь”.

Зазначимо, що Дмитро Разумков не був присутнім на засіданні РНБО 26 лютого. На ньому розглядали питання подвійного громадянства і наклали санкції проти 10 осіб. Тоді спікер зауважив, що пропустив засідання не цілеспрямовано, просто запізно про нього дізнався.

Українцям така ж відсутність Разумкова на РНБО здаєтсья підозрілою. Від чого можливо ховається спікер? Та чому пояснення спікера щодо не підтримки санкцій щодо Медведчука – таке неправдоподібне.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.