Президент України Володимир Зеленський знайшов спосіб, як виплатити заборгованість із зарплат для вчителів і медиків.

За словами президента, спиртова галузь сховала гроші через тіньові схеми. Так, наприклад, у Тернопільській області є 11 спиртзаводів, з яких працюють лише 4 і ті не приносять прибутку. Всі проблеми почалися 9 років тому з тих самих пір, коли спиртзаводи були об’єднані в ДП «Укрспирт».

Під час наради з реформування спиртової галузі в Тернопільській області Володимир Зеленський зазначив, що його команда має намір з цим боротися.

«Це зробили для того, щоб була кримінальна історія і тіньові групи. І зараз на Тернопільщині всі знають про ці кримінальні групи і кажуть, що правоохоронці це все кришують. І коли ми говоримо про податки і проблема податків, то у нас зараз через тіньовий сектор недоотримують 8 млрд. грн. до державного та місцевого бюджетів через нелегальний ринок спирту. А це проблема і з виплатами заробітних плат, з будівництвом доріг і розвитком всієї інфраструктур», – сказав Зеленський.

У цьому, за словами Зеленського, і ховається джерело надходжень до бюджетів, з якого потім виплачується зарплата бюджетникам.

Він також зазначив, що до Верховної Ради вже подано проект закону про скасування державної монополії на виробництво спирту, він передбачає, що 1 січня 2020 виробляти спирт зможуть всі, хто отримує ліцензію.

«Таким чином, ми ліквідуємо фундамент для існування цієї корупційної, кримінальної системи і тепер якщо виробник попадеться на виробництві «лівого» спирту, то такий виробник буде позбавлений ліцензії і буде позбавлений права на виробництво спирту на 5 років. Я думаю, що це дуже справедливо», – сказав Зеленський.