Через запуск ринку газу стримати тарифи на тепло і воду в Україні можна буде лише політичним рішенням

Подібну думку в коментарі журналістам озвучив експерт Дмитро Марунич.

Так, він нагадав, що вже з 1 січня 2020 року в Україні запрацює ринок газу

Тепер ціни будуть встановлюватися, виходячи з котирувань на європейській біржі. Тобто, вони будуть щомісяця змінюватися, що також позначиться на тарифах на опалення і гарячу воду.

За словами Марунича, зберегти нинішні розцінки при ринкових цінах навряд чи вийде навіть незважаючи на те, що прем’єр-міністр Олексій Гончарук запевняв, що Кабмін не планує найближчим часом підвищувати тарифи на комуналку.“З 21 млрд кубів газу в підземних сховищах (ПСГ) “Нафтогазу” близько 5 млрд куб. м – запаси, які не можна технологічно дістати (тиск залишків газу в ПСГ виявиться занадто малим для його викачування), ще майже 10 млрд куб. м належать не “Нафтогазу”, а приватним компаніям, які можуть не погодитися продавати свій газ за низькою ціною”, – пояснив експерт

“Тому, говорячи про накопичені 21 млрд куб. м газу, в компанії замовчують, що їх власного газу в ПСГ не більше 7 млрд куб. м, яких в кращому випадку вистачить до кінця 2019 року. А далі ціну на газ буде регулювати ринок, і вона явно буде вище нинішньої”, – підкреслив Марунич у спілкуванні з журналістами.

Як розповідає експерт, стримати зростання тарифів на опалення і гарячу воду для українських споживачів можна буде не економічно, а тільки політичним рішенням. Однак, подібна практика викличе заперечення з боку зарубіжних партнерів, насамперед найбільшого кредитора України МВФ.