Українці можуть залишитися без пенсій через тотальний контроль всіх одержувачів державної допомоги.

Як відомо, кілька тижнів тому парламент прийняв закон, який дозволяє Міністерству фінансів контролювати реєстри пільговиків та їх фінансові потоки.

Вже зараз чиновники стежать за пільговиками і навіть відсуджують в українців “незаконні пенсії”. Проте в Україні судова практика, яка зобов’язує інвалідів повернути незаконно отримані пільги, суперечлива.

Приміром, є прецедент, коли Пенсійний фонд Одеси не зміг відсудити у інваліда 2-ої групи 68 000 гривень за фактом неодноразового реєстрації відповідачем підприємницької діяльності. Довгі судові розгляди поставили крапку в суперечці Пенсійного фонду з підприємцем-інвалідом, залишивши за ним право на державну допомогу, незважаючи на наявність статусу підприємця.

При цьому суд Львівської області не був лояльний до інваліду 2-ої групи, який отримував в місяць 1 452 гривні державної допомоги. Вина пільговика полягала в ігноруванні їм пам’ятки Пенсійного фонду, в якій чітко вказувалася обов’язок інформування відомства про працевлаштування. Оскільки інвалід знехтував обов’язком, суд постановив повернути 5 700 гривень, незаконно отриманих під час офіційної роботи.

Нагадаємо, за законом, жінки мають право на дострокову, в 55 років при наявності 30-річного страхового стажу або відсутність офіційного працевлаштування. Зазначимо, якщо пенсіонер-жінка працює, то вона повинна повідомити про це у Пенсійний фонд. Одеська пенсіонерка таким обов’язком знехтувала: оформивши в грудні 2014 року пенсію, вона з квітня 2016 стала отримувати ще й зарплату. Обман на 2 900 гривень був виявлений при черговій перевірці Фонду працюючих пенсіонерів.