Північноатлантичний альянс відмовився від пропозиції української сторони організувати зустріч генсека НАТО Єнса Столтенберга зі звільненими з російського полону моряками.

Про це повідомляє “Дзеркало тижня” з посиланням на власні джерела.

За інформацією видання, проти зустрічі виступила Франція. Париж не хотів дратувати Росію, оскільки це могло б негативно вплинути на проведення переговорів у «нормандському форматі».

Що цікаво, напередодні, Президент Франції Еммануель Макрон опинився в центрі скандалу. Макрон заявив, що всіма силами хоче боротися проти нелегальної імміграції у Франції, згадавши при цьому й українців.

“Я віддаю перевагу легальним мігрантам з Гвінеї і Кот-Д’івуар у порівнянні з нелегальними українськими та болгарськими бандами”, — підкреслив Макрон.

Ця фраза викликала різку критику у Франції.

Критики Макрона впевнені, що ця скандальна заява знадобилася йому для того, щоб спробувати трохи підняти свій рейтинг за рахунок тих, хто зазвичай підтримує Марін Ле Пен і її “Національний фронт”.

Вже сьогодні Макрон змушений думати про президентські вибори 2022 року, тому що його рейтинг стрімко падає, а Ле Пен завойовує все більше і більше нових прихильників.

Еммануеля Макрона також критикують за його “монархічний стиль управління”. Звісно, такий скандал не змогли проігнорувати в офіційних органах влади.

Зокрема, міністерство закордонних справ України запросило Посла Франції, аби він надав роз‘яснення щодо неоднозначної заяви французського президента Еммануеля Макрона про українців. Відповідний коментар речниці МЗС Катерини Зеленко оприлюднено на сайті Міністерства.

«Посол Франції відзначив, що претензій до громадян України, які подорожують Францією, у французької сторони немає. Відтак, слова Макрона, які стосувалися проблематики міграції та законного працевлаштування, були висмикнуті з контексту», – йдеться у коментарі.

Сторони підтвердили, що між Києвом і Парижем є повне розуміння в питанні реалізації домовленостей про пересування громадян.