Успішний контрнаступ Збройних сил України на Харківщині можна пояснити трьома чинниками. Насамперед війська РФ знекровлені й у них немає бажання воювати.

Таку думку висловив відставний генерал армії США Бен Ходжес в інтерв’ю Deutsche Welle. На його думку, також успіху ЗСУ сприяли військова допомога Заходу та професіоналізм українського командування.

“По-перше, російські війська знекровлені, їхнє тилове забезпечення виснажене, значна частина офіцерського складу знищена. Протягом останніх кількох місяців ми спостерігали погіршення бойового духу в російських військах, у них немає бажання воювати”, – сказав генерал.

По-друге, за його словами, на успішність українського контрнаступу впливає зброя, надана Заходом, зокрема ракетні системи.

Західне озброєння допомогло порушити або знищити логістику, артилерію, командні пункти окупантів, створивши масу проблем на їхніх територіях, через що “їм важко зрозуміти, що відбувається, і оперативно відповідати”, пояснив Ходжес.

“І по-третє, це заслуга українського генштабу та ЗСУ. Вони дисципліновані. Вони проробили хорошу роботу щодо захисту інформації та оперативної безпеки”, – сказав генерал.

Він додав, що українські військові обдурили РФ щодо того, куди вони планують завдати головного удару, відкрито говорили про наступ на Херсон, тоді як насправді головного удару було завдано на півночі.

“Тому ми спостерігаємо справді найвищий рівень виконання тактичного планування”, – зазначив Ходжес, підтвердивши, що контрнаступ на півдні був трюком для ослаблення оборони ворога під Харковом.

За його словами, “росіян обдурили, як і багатьох інших спостерігачів”, через що вони почали перекидати сили до Херсона.

“І, звичайно ж, Херсон дуже важливий. І зрештою ми побачимо, що українські війська дійдуть і туди. Але реальна ціль, як на мене, полягала в тому, що вони хотіли, щоб росіяни зосередили увагу на Херсоні. Це те, що ми називаємо рефлексивним управлінням. І це створило набагато слабше місце, де українці змогли атакувати”, – пояснив генерал.

Як відомо, Українські військові пішли в потужне контрнаступ на Харківщині і досягли таких успіхів, на які навіть не розраховували. Однак РФ починає приходити в себе і нарощує ресурси. У зв’язку з цим ще рано розслаблятися, адже РФ може завдати удару у відповідь.

Про це в інтерв’ю Главреду заявив колишній голова Служби зовнішньої розвідки України, генерал армії України Микола Маломуж.

Він додав, що під загрозою можуть бути не тільки українські військові, які обороняють країну на фронті, а й різні об’єкти всередині країни.

“Нам потрібно готуватися до різних контрдій РФ … Після успіху на Харківщині нам не можна заспокоюватися – не варто недооцінювати противника. Як показує досвід, через два-три дні після несподіваного наступу Росія приходить до тями, нарощує ресурси, перекидає додаткові сили з інших напрямків або з російської глибинки. Вона стягує великі потужності, застосовує масові обстріли тощо. І вона може завдати удару не тільки там, де відбувається операція, але і по наших військових об’єктах в різних регіонах країни”, – сказав Микола Маломуж.

Однак експерт переконаний, що контрнаступ ЗСУ та звільнення Ізюма розбалансує сили російських окупантів і зірве їхні плани.

“Коли ми будемо йти в наступ в безпосередній близькості до військ РФ, наносити ракетні удари противнику по наших військах і позиціях буде дуже складно, тому що там будуть і наші, і його війська. Тому подальший рух на схід буде більш ефективним”, – сказав Микола Маломуж.