З водопостачанням в окупованій частині Донеччини – справжня катастрофа. Попри те, що мешканці вже майже рік мають серйозні проблеми з цим, ані російські чиновники, ані представники місцевої “влади” не збираються чесно визнати, що вирішення проблеми під час тимчасового контролю цієї території з боку Кремля просто неможливе.

Як розповіли 24 каналу джерела у розвідці, замість того, щоб збудувати водогін з річки Дон до окупованого Донецька, російські куратори проєкту “ДНР”, Денис Пушилін та його оточення разом із чиновниками Ростовської області розгорнули масштабну діяльність заради крадіжки величезної виділеної з російського бюджету суми і просто розпилили їх між собою.

Однак варто зазначити, що жодних шансів на нормальне існування цей проект не мав з самого початку.

В розвідці підкреслюють, що проблеми з водопостачанням у жителів тимчасово непідконтрольної Києву території Донеччини почалися з повномасштабного вторгнення Росії, коли загарбницьке військо зруйнувало всі технічні споруди, завдяки яким Донецьк та інші міста отримували воду з Сіверського Донця.

Круг замкнувся на тому, що можливості відновити роботу каналу немає фактично ніякої для жодної зі сторін. Україна фізично не здатна зробити це через активні бойові дії та величезну вартість ремонту. Росія ж не бажає виводити свої війська з наших територій, не може взяти під контроль всю територію Донбасу та й взагалі не здатна реалізувати подібний величезний проєкт з економічних причин.

А все, чим займаються окупанти та колаборанти – просто грають на публіку, роблячи лише вигляд, що намагаються вирішити проблему. Натомість йдеться лише про розпил коштів, бо всі дослідження профільних фахівців свідчать про те, що донеччани сидітимуть без води аж до деокупації та відновлення всієї інфраструктури регіону.

Ще в далекому 2022 влітку Денис Пушилін намагався навішати локшину про те, що постачання води налагодиться та стабілізується.

Тоді колаборант казав, що фахівці працюють над розв’язанням проблеми, а після захоплення Слов’янська інженери буцімто швидко відновлять обладнання. Найцікавіше, що вже у той час всім було відомо, що шансів на ремонт в окупантів нема. Адже взяття під контроль такої величезної території російською армією виглядало як щось неймовірне, доступу до потрібних деталей у загарбників не було, а фахівці, які б могли провести ремонтні роботи, були примусово мобілізовані та брали участь у бойових діях.

В розвідці з цього приводу ставлять декілька важливих питань:

Чи розуміли це чиновники у Москві ще влітку 2022? Безсумнівно. Чи усвідомлювали вони, що ніякого виходу з ситуації немає, коли розробляли альтернативний план водопостачання? Абсолютно точно!

Тому коли Пушилін розповідав російським псевдозмі про те, як “Росія побудує канал із Дону”, він знав, що проєкт не буде реалізовано. Або ж його зроблять як завжди із лайна та палиць, а ніяких потреб жителів квазіреспубліки новий водопровід не покриє.

Втім, за даними українських спецслужб, російський уряд виділив аж мільярд рублів в якості першого траншу фінансування будівництва каналу Дон – Донецьк, а понад половину цієї суми численні підрядники вже встигли освоїти. Початок запуску водопроводу за всіма документами було призначено на першу половину 2023-го, а у хуторі Дугіно навіть тривають достатньо масштабні роботи.

Десятки вантажівок постійно курсують розбитими дорогами від Ростова до забутого населеного пункту, немов знущаючись із місцевих мешканців. Які взагалі ніколи не знали, що таке централізоване водопостачання.

Тобто влада країни-агресорки займається будівництвом мертвонародженого проєкту для жителів Донбасу, тоді як водогін проходитиме повз купу селищ без централізованого водопостачання. Ба більше, від людей приховують вартість будівництва каналу – аби населення зайвий раз не замислювалося над тим, як по-ідіотськи урядовці витрачають державні кошти.

Русский мир – на то й русский, що щастя там не дочекаєшся. Саме з цієї причини тим, хто живе на тимчасово окупованій Донеччині, очікувати на покращення не варто. Бо, по-перше, водопровід не добудують навіть найближчими місяцями, а, по-друге, вже зараз Пушилін визнає, що він навіть приблизно не зможе покрити потреби людей. Мовляв, води буде багато, але понад 60% залишатиметься у землі через зношеність труб. Очевидно, що під час планування проєкту вартістю понад 1 мільярд рублів, усі знали про стан інфраструктури на окупованій території. То ж судячи з усього, протягом року окупанти насправді побудують щось незрозуміле, що назвуть новим каналом, однак без води сидітимуть як росіяни, так і жителі Донецька.